آشنایی با اصطلاحات آندرویدی! ( بخش سوم )

( ادامه بخش دوم )

Hard Reset
معمولا قبل از نصب رام بهتره که گوشیتون رو ریست فکتوری یا همون هارد ریست کنید.
•برای Hard Reset باید ابتدا وارد Recovery Mode بشوید.
•در صفحه مذکور، چند گزینه وجود دارد ، یکی از آنها Wipe data/factory reset است ، در این صفحه از کلید های Volume up/down برای Navigation بین گزینه ها و از کلید Home برای انتخاب گزینه استفاده میشود. با کلید Volume down به روی گزینه Wipe data/factory reset بیایید و با کلید Home آن را انتخاب کنید ، گوشی شما Hard reset شده و دوباره به صفحه Recovery Mode باز میگردید، حالا با پایین نگه داشتن کلید Power , گوشی را soft reset کنید .
نصب روی کارت حافظه
آندرویدنرم‌افزارهای اندروید روی حافظه داخلی گوشی نصب می‌شوند. این فضا برای گوشی‌های مختلف می‌تواند متفاوت باشد با این حال آنچه مشخص است حافظه درونی گوشی‌ها نسبت به سایر حافظه‌ها محدودیت بیشتری دارد و با نصب برنامه‌های مختلف حجم آن کاهش پیدا می‌کند. یکی از راه‌حل‌های جایگزین نصب برنامه در کارت حافظه است که برای این کار باید تنظیمات گوشی تغییر پیدا کند. در نسخه‌های اندروید ۲/۲ به بعد این کار از طریق منوی تنظیمات گوشی قابل انجام است ولی در نسخه‌های قبلی که در حال حاضر بیش از ۴۰ درصد گوشی‌های موجود اندروید را تشکیل می‌دهند باید از روش‌های دیگری استفاده کرد. یکی از راه‌حل‌ها استفاده از نرم‌افزارهایی مانند App2SD یا MoveApps است. راه دیگر تغییر رام گوشی به نسخه‌هایی است که از کارت حافظه پشتیبانی می‌کنند و برای این کار باید پارتیشن‌های موجود روی کارت حافظه تغییر داده شوند. یک راه دیگر نیز انجام تغییرات در فایل تنظیمات گوشی است. این سه راه‌حل هر کدام دارای مزایا و معایبی هستند و البته برای هر سه مورد باید گوشی روت شود.
کاستوم رام چیست ؟
کاستوم رام ها نسخه هایی بهینه سازی شده از سیستم عامل گوشی· استوک رام چیست ؟
استوک رام ها نسخه هایی از رام هستند که بر پایه ی رام اصلی گوشی ساخته شده اند و تنها قابلیت روت به آنها اضافه شده است .
ADB چیست ؟
Android Debug Bridge به معنی پل دیباگ آندروید است . این ابزار همراه با Android SDK در اختیار قرار میگیرد و برای کنترل و ارتباط با دستگاه آندرویدی شما کاربرد دارد . این ابزار و یا به بیان بهتر مجموع دستورات داخل فولدر tools از Android SDK قرار دارد . این دستورات مهمترین اطلاعاتی هستند که هر فرد آندروید داری بایسد از آنها برای گوشی خود استفاده کند پس یاد گیری این دستورات از واجبات آندروید است تا شما بتوانید عملیات ابتدایی را برای گوشی خود انجام دهید .
رادیو چیست ؟
رادیو شاید مهمترین قسمت گوشی شما باشد (این قسمت خظرناک ترین قسمت گوشی است و فقط با این قسمت است که شما به راحتی میتوانید گوشیتان را Brick کنید و اگر گوشی Brick شود دیگر راه برگشتی نخواهید داشت )
رادیو شامل همه فایل ها و ابزاری است که گوشی شما برای همه نوع ارتباطاتی که دارد از آن ها استفاده میکند . این ابزارها شامل همه شبکه های بیسیم و همه ارتباطات نرم افزار با مادربرد و همه سخت افزارها میشوند . در انتخاب و تعویض این نوع فایل ها خیلی دقت کنید چون شاید باعث شوند که شما دیگر گوشی آندرویدی نداشته باشید .
App2sd چیست ؟
گوشیهایه ورژن پاینتر از ۲ برای استفاده از این قابلیت حتما باید گوشی خود را Root کنید ، کار App2SD این است که همه نرم افزارهایی که User نصب میکند را به یک پارتیشن درون SDCard که فرمت EXT2 یا EXT3 و یا EXT4 که از فرمت های پارتیشن بندی Linux هستند انتقال میدهد . این برنامه ها به صورت پیش فرض روی Phone/Data پارتیشن نصب میشوند . این قابلیت به شما اجازه میدهد که برنامه های زیادتری را بتوانید روی گوشی خود نصب کنید ، معمولا برای این کار باید از یک SDCard Class 6 استفاده کنید که در سرعت مشکلی نداشته باشید .کلاس رمها به صورت عددی داخل دایره ای روی رم نوشته شده است . برای داشتن این قابلیت شما باید از کاستوم رام ها استفاده کنید . با ورژنهایه بالاتر سازگاری داره ونیازی به روت نیست.
Wipe چیست ؟
وایپ کردن عملیست که با آن تمامی اطلاعات گوشی شما به صورت کامل پاک خواهند شد ، در واقع یک نوع factory reset با قدرت بیشتر است که در مواقع نصب رام یا بروز مشکلات جدی برای گوشی انجام میگیرد .
سنس و لانچر چیست ؟
سنس و لانچر ها رابط های گرافیکی کار با گوشی هستند ، شما میتوانید با نصب لانچر ها این رابط گرافیکی را تغییر دهید
Nand back up چیست ؟
ناند بکاپ یک ابزار بسیار کارامدست که شما بعد از نصب clock work recover روی گوشی به آن دسترسی پیدا خواهید کرد ، با کمک این ابزار میتوانید از تمامی قسمت های گوشی خود بکاپ گرفته و در مواقع لزوم از آن استفاده کنید شما هستند که به شما امکان استفاده از قابلیت های زیادی که به طور عادی در گوشی وجود ندارند از جمله نصب برنامه ها در مموری کارت ، پشتیبانی از زبان فارسی ، داشتن لایو والپیپر و … را میدهند .

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری بخش اداری : 9 صبح تا 7 عصر

کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

اطلاعات-تماس