آموزش تعمیر ماوس

 ماوس همانند کیبورد یکی از تجهیزات ورودی کامپیوتر به حساب می آید، با وجود سیستم عامل ویندوز استفاده از کامپیوتر بدون ماوس در اکثریت اوقات کاری دشوار است. حدود 30 سال است که کاربران از ماوس استفاده می کنند و به دلیل استفاده آسان در میان کاربران سیستم های کامپیوتری از جایگاه مخصوص به خود برخوردار است. ماوس دارای دو دکمه می باشد که امروزه بیشتر با کابل USB به کامپیوتر متصل می شود، دکمه سوم یا همان اسکرول که در وسط ماوس قرار دارد باعث می شود که کار با ماوس به مراتب راحت تر از قبل گردد.
تعمیر ماوس
معرفی انواع کارکردهای ماوس
 هدف از طراحی ماوس، تبدیل حرکات دست به سیگنال های قابل فهم برای کامپیوتر است، که کامپیوتر بعد از شناسایی و تشخیص آن سیگنال ها از آن ها استفاده کند، حرکت ماوس که وظیفه دارد حرکات دست شما را ترجمه کند به صورت مکانیکی می باشد و توسط سیستم نوری تعداد پالس های نوری را می شمارد، ماوس های قدیمی دارای یک گوی چرخان بودند که با حرکت دست چرخیده می شدند حال آنکه در ماوس های امروزی این حسگرها به صورت مادون های قرمز می باشند که توسط یک کد کننده که همان ENCODER تبدیل ها مربوطه را انجام می دهند.  لازم است برای تعمیر ماوس که در ابتدا اطلاعاتی در مورد انواع ماوس و نحوه عملکرد آن ها داشته باشید. روش انجام ماوس های نوری به این گونه است که در هر سطح صافی قابل استفاده می باشند و وجود LED قرمز رنگی که در آن ها هست نور تولید شده در یک حسگر CMOS تابیده می شود، جالب است بدانید طول عمر ماوس های نوری بیشتر از ماوس های معمولی می باشد و از دقت عمل بالاتری هم برخوردار هستند از آنجایی که مانع از ورود گرد و غبار به داخل سیستم می شود بنابراین دوام بیشتری خواهند داشت. امروزه ماوس ها دارای تنوع گوناگونی هستند برای مثال ماوس های چرمی، خورشیدی، تخت، تاشو، ضد لرزش و ... نمونه هایی از جدیدترین ماوس های موجود در بازار کامپیوتر می باشد.
دلایل درست کار نکردن ماوس های نوری
 روال کاری ماوس های لیزری یا نوری به این شکل است که به جای داشتن گوی دارای یک حفره می باشند، درون این حفره یک لنز نورانی تعبیه شده است، از آنجایی که ماوس های نوری درون خود دارای یک سیستم دوربین دیجیتال هستند که به محض حرکت ماوس بر روی یک سطح صاف شروع به عکس گرفتن از آن می کنند و با هر حرکتی که شما با ماوس انجام می دهید چندین عکس از سطح گرفته شده و به کامپیوتر ارسال می گردد چنانچه یک ماوس نوری یا لیزری را بر روی سطحی شیشه ای و یا سفید قرار دهید این روند عکس گرفتن به خوبی عمل نمی کند و بیشتر تصاویر و عکس های گرفته شده ممشابه می باشند همین امر سبب می شود که مکان نما حرکت ماوس را به درستی تشخیص ندهد و موجب درست کار نکردن ماوس شود.
روش هایی برای تعمیر ماوس
 از آنجایی که ماوس دارای یک لیزر نوری و دریافت کننده ی نوری می باشد که منابع ارسال کننده این نور آی سی های موجود در ماوس می باشند و همچنین تنها راه ارتباطی ماوس با سیستم از طریق یک کابل باریک است به راحتی می توان دلایل خرابی آن را تشخیص داد و به راحتی از پی تعمیر ماوس و خرابی های ماوس برآمد. یکی از دلایل اصلی خرابی و کار نکردن ماوس ها خوردگی و قطعی سیم آن می باشد البته عارضه دیگری به نام قلع مردگی وجود دارد که موجب خرابی ماوس می شود. بسیاری از مواقع ماوس کار نمی کند به دلیل خرابی خود آن نمی باشد بلکه به احتمال زیاد پورتی که ماوس به آن وصل شده است عیب دارد پس حتما ماوس را به پورت دیگری وصل کنید.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری بخش اداری : 9 صبح تا 7 عصر

کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

اطلاعات-تماس