اسپیکر جدید آمازون

آمازون دیروز اسپیکری را معرفی کرد که می‌تواند فرمان‌های صوتی شما را اجرا کند. نام این اسپیکر "اکو" انتخاب شده و در هفته‌های آینده به بازار وارد می‌شود.

بر اساس گفته‌های آمازون، اکو به شکل مداوم به سرویس کلود متصل است و برای شما اطلاعاتی از موسیقی، اخبار، آب و هوا و یا هر نیاز دیگر شما ارائه می‌دهد؛ ویژگی‌هایی که بیشتر به یک محصول گوگلی شباهت دارد، اما با برند آمازون سر از بازار درآورده است.
سیستم تشخیص صدای داخلی این اسپیکر به ادعای آمازون می‌تواند از هر نقطه اتاق صدای کاربر را به آسانی بشنود.

اکو هفت میکروفون داخلی را در خود جای داده و حتی در هنگام پخش موسیقی نیز صدای کاربران را دریافت می‌کند. طبق توضیحات درج شده در وبسایت آمازون، "سنسورهای درونی اکو از تکنولوژی Beam-Forming جهت شنیدن صدای کاربر از هر طرف بهره می‌برند."
این اسپیکر همچنین توانایی تولید یک صدای 360 درجه را دارد تا نقطه ای از اتاق، بی بهره از موسیقی شما نباشد. در عین حال با پشتیبانی از بلوتوث می‌توان گستره وسیعی از سرویس‌های استریمینگ چون اسپاتیفای و پاندورا را نیز به آن متصل کرد.

آمازون فعلا اپلیکیشن های مخصوص اندروید و فایر OS این اسپیکر را آماده کرده و اپلیکیشن iOS آن نیز در راه است.
دستیار صوتی "الکسا" شاید جالب‌ترین ویژگی اسپیکرهای اکو باشد. این سیستم چون دستیاران صوتی دیگر مانند سیری، گوگل ناو و کرتانا دستورات شما را دریافت و به انجام می‌رساند. اکو همچنین با باتری فعالیت نمی‌کند و آمازون آن را تنها برای کاربردهای ثابت و خانگی طراحی کرده. اکو با قیمت 199 دلار در هفته‌های آینده فروش خود را آغاز می‌کند.

اکو بدون شک یکی از محصولات بلندپروازانه آمازون طی سال‌های اخیر است که معرفی بی مقدمه آن سبب تعجب اهالی بازار شده است.

منبع : دیجی کالا

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال