اولین چاپگر سه‌بعدی حرفه ای اچ‌پی

کمپانی اچ پی , به تازگی با رونمایی از پرینتر "مولتی جت فیوژن"، به طور رسمی وارد دنیای چاپگرهای سه‌بعدی شده است . اچ‌پی بیان میکند که تکنولوژی چاپ این شرکت سرعتی 10 برابر نسبت به پرینترهای سه‌ بعدی امروزی دارد و در عین حال دارای قیمتی مناسب است واجسام بیشتری را میتواند چاپ کند .

شرکت اج پی ادعا دارد,با داشتن این ویژگی ها بخش اعظمی از پرینتر های سه بعدی موجود در بازار را در دست می گیرد. اما دربازار باید برای خرید این پرینتر ها تا سال 2016 در انتظار بمانند.

اوایل امسال کمپانی اچ‌پی اعلام کرد طی سه ماهه پایانی سال، تکنولوژی پرینتر سه‌بعدی‌ اش را معرفی می‌کند. سه هفته قبل از اعلام این گزارش، شرکت اچ‌پی طی یک خبر بیان کرد که در اکتبر 2015 به دو کمپانی جدا که یکی بنام HP Enterprise بر روی کسب و کار، تولید نرم افزارها و سرویس‌های دولتی تمرکز می‌کند و .HP Inc نیز که تولید پی‌سی و پرینتر را بر عهده خواهد گرفت.

نائب رییسان ارشد اچ‌پی استیون نیگرو، میگوید که پتانسیل خوبی برای این شرکت در بازارپرینترهای سه‌بعدی وجود دارد ، اما ضعف بزرگی در ارائه "سرعت، کیفیت و قیمت" این پرینترها دیده میشود. طبق بیانات آقای نیگرو شرکت اچ‌پی با ساخت مولتی جت فیوژن صنعت ساخت و ساز را "دگرگون" خواهد کرد.

این تکنولوژی می‌تواند بخش‌های مختلف یک جسم را به صورت کامل طراحی کند، در حالی که پرینترهای سه‌بعدی قبل از آن حین پرینت بر روی یک نقطه حساس می‌شوند. در ضمن ، شرکت اچ‌پی میگوید که به جای ترموپلاستیک های کنونی صنعت پرینت سه‌بعدی، مواد جدیدی با استفاده از رنگ، سرامیک و فلز طراحی می‌کند.
اما در حال حاضر تعدادی از خریداران این کمپانی در سال آینده به پرینترهای سه بعدی دسترسی خواهند داشت و در نهایت سال 2016 به فروش عمده خواهد رسید.

شرکت اچ‌پی با توجه به حضور طولانی وسابقه خود در تولید پرینتر می‌تواند جایگاه بسیار بالاتری نسبت به دیگر رقبای  فعال خود در حوزه پرینترهای سه‌بعدی چون 3D Systems، Stratasys و ExOne داشته باشد. شاید همین جایگاه بالاست سبب شده پس از معرفی پرینتر اچ‌پی، ارزش سهام شرکت‌های یادشده بین 3 تا 7 درصد سقوط کند.
منبع :دیجی کالا

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری بخش اداری : 9 صبح تا 7 عصر

کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

اطلاعات-تماس