اینترنت ،ISP ،وب چیست؟

اینترنت اختصار کلمه  (INTERnational NETworking) ، به معنی شبکه فوق العاده گسترده جهانی متشکل از هزاران کامپیوتر است که از طریق تلفن و کابل و ماهواره به یکدیگر ارتباط پیدا کرده اند. این کامپیوترها، با زبانی یکسان و تحت پروتکل اینترنت، با یکدیگر سخن می گویند.

     ISP چیست ؟

ISP اختصار کلمات Internet Service Provider است و به شرکت هایی اطلاق می شود که خدمات اینترنت را در جهان ارایه می کنند. برخی از این مراکز خدماتی در سطح جهانی فعالیت دارند و بعضی از آنها هم ، از تشکیلات مختصری برخوردار هستند، ولی اکثریت با مراکز خدمات متوسط یا کوچک است که می توانند از چند صد تا چند هزار نفر عضو شرکت خود را سرویس دهند.

        وب چیست؟

وب یا شبکه جهانی که آن را با www می گویند، اختصار کلمات World Wide Web و دوست داشتنی ترین بخش اینترنت است که حاوی صفحات متعددی است که به صورت فراپیوند (Hyperlink) با یکدیگر در ارتباط هستند. این صفحات یا اسناد بصورت متن، تصویر ، انیمیشن ، قطعات ویدیویی و صدا و یا بصورت ترکیبی از آنها ، ظاهر می شوند. برنامه صفحات وب با  HTML ، که مخفف کلمات (Hypertext Markup Language) است. نوشته می شود. HTML عمل رفتن از صفحه ای به صفحه دیگر را کاملا آسان نموده و به محض این که کاربر روی فراپیوند کلیک کند. این عمل اجرا می شود. تا قبل از ظهور وب ، دسترسی به اینترنت چندان ساده نبود. جهت برقراری ارتباط با صفحات وب شما نیازمند یک مرورگر وب (Browser) هستید، که یکی از محبوبترین آنها Internet Explorer  از محصولات شرکت مایکروسافت است . IE کمک می کند تا به شبکه اینترنت مرتبط شوید.

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری بخش اداری : 9 صبح تا 7 عصر

کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

اطلاعات-تماس