بازیابی هارد آسیب دیده لپ تاپ

اگر مادربرد و یا قطعات اصلی دیگر لپ تاپ شما دچار مشکل شود، اطلاعاتی که شما بر روی هارددیسک خود ذخیره کرده اید، به سرعت غیر قابل خواندن و استفاده می شوند. خوشبختانه شما می توانید اطلاعات هارد دیسک لپ تاپ خود را توسط اتصال به پورت USB کامپیوتر رومیزی خود و یا حتی یک لپ تاپ دیگر بازیابی و استفاده کنید. تمام چیزی که شما برای استفاده ی هارددیسک خود نیاز دارید، یک فضای ساده برای قرار دادن هارد دیسک و یک کامپیوتر در حال اجرا می باشد. استفاده از این درایو لپ تاپ به شما اجازه می دهد فایلهای خود را بازیابی کنید و آنها را بر روی هارد درایو اصلی کامپیوتر رومیزی خود کپی کنید و یا به شما اجازه می دهد از اطلاعات خود پشتیبان بگیرید.

۱) سیستم خود را خاموش کرده و کابل برق آن را خارج کنید. لپ تاپ خود را برعکس کنید و پیچ هایی را که هارددیسک را نگه داشته اند باز کنید. هادر دیسک معمولا در قسمت پائین لپ تاپ و در سمت متضاد درایو سی دی و یا دی وی دی قرار گرفته است. ساده ترین راه برای پیدا کردن مکان هارد دیسک دنبال کردن مسیر مستقیم درایو سی دی می باشد.

۲) هارد درایو خود را از سمت جلو بگیرید و به بیرون بکشید. کابل هارد خود را به اتصال دهنده ی هارد وصل کنید.

۳) کابل USB درایو لپ تاپ خود را به پورت آزاد USB کامپیوتر رومیزی خود و یا لپ تاپ دیگر وصل کنید و دکمه برق هادر دیسک خود را بزنید.

۴) وارد سیستم خود شوید و بر روی دکمه ی start خود راست کلیک کنید و گزینه ی Explore را انتخاب کنید و این درایو را برای کامپیوتر خود انتخاب کنید. بر اساس تعداد درایوهایی که بر روی کامپیوتر اصلی خود دارید می تواند “E”و “F”ویا “D” را انتخاب کنید.

۵) بر روی علامت + کنار هارد دیسک کلیک کنید و در میان فایلها و فولدرهای سیستم جستجو کنید. بر روی هر فایل و یا پوشه ای که میخواهید از آن پشتیبان بگیرید راست کلیک کنید و گزینه ی کپی را انتخاب کنید. به مکانی که میخواهید فایلتان را در آنجا قراردهید بروید و فایل خود را در آنجا قرار دهید.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال