با اسکنر سه بعدی iSence

با رونمایی از انواع پرینترهای سه بعدی کارآمد و ارزان قیمت در نمایشگاه CES 2014 این سوال در ذهنمان می آید که در کنار پرینتر سه بعدی، آیا اسکنر سه بعدی هم معرفی شده یا حتماً باید با نرم‌افزارهای مهندسی به طراحی ایده‌هایمان بپردازیم؟

پاسخ این سوال قبلاً با معرفی اسکنرهای سه بعدی مخصوص سیستم عامل ویندوزداده شده بود ولی حالا کمپانی 3D Systems اسکنر iSense را برای سیستم عامل iOS اپل رونمایی کرده که در ادامه‌ی مطلب به آن می‌پردازیم.

اسکنر سه بعدی iSense برخلاف بسیاری از اسکنرهای سه بعدی بسیار کوچک است. نیازی به قرار دادن اجسام در مثلاً یک جعبه یا مشابه آن جهت اسکن، نیست. کار با این اسکنر کوچک بسیار ساده است.

isence1-3d-scanner-1

کافی است اسکنر را به آی پد وصل نمایید و در اطراف گردش کنید.سوژه‌ها را انتخاب کنید و عمل اسکن را شروع کنید. پردازش تصاویر و تهیه‌ ی مدل سه بعدی و قابل پرینت توسط پرینترهای سه بعدی به سرعت و سهولت توسط نرم‌افزار مربوطه انجام می پذیرد.

با نرم‌افزاری که با اسکنر معرفی شده می‌توان مدل‌ها را ویرایش کرد، برش زد و بهینه کرد. پس از ایجاد مدل سه بعدی می‌توان آن را به طور مستقیم روی سرویس ابری Cubify.com آپلود نمود تا پرینت شود. برای پرینت می‌توان یکی از جنس‌های سرامیک، آلومینیکس و مواد شفاف را برگزید.

اسکنر iSence کاملاً با نرم‌افزارهایی که برای حسگر Occipital's Structure طراحی شده‌اند سازگار است. قیمت آن نیز 499 دلار تعیین شده و در نیمه‌ی دوم سال 2014 وارد بازار می‌شود.

نویسنده: رسول شیری

zoomit.ir

 

 

 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال