بررسی دقیق نقاط ضعف و قوت آندروید چهار ( بخش اول )

اندروید 4/0 یا همان بستنی نونی (Ice Cream Sandwich) بسیار موردتوجه قرار گرفته است. این نسخه به خاطر تغییرات بنیادی ازجمله تغییر ابزارک ها، صفحه خانگی قابل ویرایش، اجرای چند نرم افزار با هم و... توانسته بسیار سریع در بین کاربران و دستگاه های مختلف از قبیل انواع تلفن همراه و تبلت، جای خود را باز کند.
اگر از کاربران اندروید باشید قطعا با مشخصات عمومی این سیستم عامل آشنا هستید دکمه های نرم افزاری سه گانه اندروید وظایف اصلی را برعهده دارند؛ با یکی از آنها به صفحه خانگی منتقل می شوید. از طریق دکمه چند وظیفه ای بین برنامه هایی که در حال اجرا هستند، جا به جا می شوید و نهایتا با دکمه عقب یک مرحله در برنامه جاری به عقب تر خواهید رفت.
یک ویژگی دیگر این است که وقتی در حال اجرای برنامه هستید با چندبار فشردن دکمه بازگشت به عقب می توانید از برنامه به صورت کامل خارج شوید که در نسخه قبلی این امکان وجود نداشت. در نسخه جدید به جلوه های بصری حین کار با نرم افزار بسیار توجه شده تا تجربه هیجان انگیزی از کار با گوشی هوشمند یا تبلت خود را از طریق این سیستم عامل تجربه کنید.
همچنین در دستگاه های با صفحه نمایش کوچک تر یک نوارابزار به منطور جا دادن ابزارهای پرکاربردتان به شما داده می شود. در این نوار شما می توانید ابزارک هایتان را جای گذاری کنید تا در هر قسمت از گوشی یا تبلت خود، بتوانید به آنها دسترسی سریع داشته باشید.
یکی دیگر از امکانات جدید، نسخه جدید اندروید ویجت های متغیر است که در وهله اول تغییرات آن خیلی محسوس به نظر نمی رسد. اما پس از اینکه کمی از این امکان جدید استفاده کردید متوجه تغییرات آن خواهید شد که یکی از مهم ترین تغییرات ایجاد شده، امکان قراردادن ویجت برنامه هایی است که به صورت لحظه ای به روز می شوند.
مانند شبکه های اجتماعی و ای میل، با این امکان دیگر نیاز به بازکردن همه ابزارها و برنامه ها ندارید و صرفا با کمک این ویجت ها کارهای خود را مدیریت می کنید. برای اینکه بتوانید بیشترین کار را در حداقل زمان ممکن به انجام برسانید، صفحه خانگی اندروید چهار، به گونه ای طراحی شده که بتواند بیشترین ویجت ممکن را در خود جای دهد.
در این راستا حتی قابلیت بزرگ و کوچک کردن ویجت ها نیز وجود دارد. در این نسخه شما امکانات بیشتری هنگام قفل صفحه نمایش دستگاه خود دارید. به عنوان مثال می توانید مستقیما به دوربین رفته یا صفحه وظایف خود را باز کنید تا به پیامک جدیدی که برایتان ارسال شده، پاسخ دهید و یا تماس های از دست داده تان را ساماندهی کنید.
زمانی که در حال گوش دادن به موسیقی هستید این قضیه جالب تر هم می شود؛ چراکه می توانید فهرست آهنگ ها و مشخصات آهنگ خود را نیز مرتب کنید و یا تغییر دهید.
در این صفحه جدید حتی هنگامی که می خواهید پاسخ یک تماس را با پیامک مبنی بر مشغول بودنتان ارسال کنید. نیازی به بازکردن صفحه نمایش ندارید، در همان محیط قفل می توانید به راحتی این کار را انجام داده و از بین پیام های از پیش تعیین شده، یکی را ارسال کنید یا درصورتی که مایل هستید، پیام اختصاصی خود را داشته باشید پیامی را از قبل در قسمت تنظیمات ایجاد کنید تا بتوانید از آن به عنوان جواب تماس هایی که آنها را رد یا اصطلاحا ریجکت می کنید، استفاده کنید.
بستن راحت برنامه ها
تا نسخه پیشین اندروید برای بستن برنامه ها نیاز به یک برنامه جانبی داشتید ولی در این نسخه به راحتی می توانید برای بستن برنامه هایی که اخیرا استفاده کرده اید با حرکت دادن انگشت دستتان روی صفحه نمایش به سمت بیرون این فهرست آن برنامه را ببندید. همچنین جالب است که بدانید این قابلیت در پنجره های مرورگر اینترنت نیز قابل استفاده است.
پیشرفت در وضعیت ورودی متن ها و غلط گیر
در این نسخه سرعت عکس العمل حروف کی بورد مجازی بسیار بیشتر و دقیق تر شده است. اصلاح کننده و پیشنهاددهنده کلمات به واسطه اضافه شدن کتابخانه های جدید لغات بسیار پیشرفت کرده است؛ در حدی که بسیاری از مشکلات ازجمله سرهم یا جدابودن کلمات، حروف جامانده مخصوصا در زبان انگلیسی و... به خوبی رفع شده اند.
برای راحتی هرچه بیشتر، در هر لحظه صرفا سه کلمه پیشنهادی که از نظر املا به حروف تایپ شده شما نزدیک هستند، در نوار پیشنهادها در بالای صفحه کلید، نمایش داده می شود. برای رفع اشکال احتمالی در تایپ کلمات انگلیسی می توانید از ابزار اصلاح کننده این نسخه از اندروید کمک بگیرید.
کلماتی که اشتباه تایپ شده باشند زیر خط دار می شوند و می توانید با زدن یک ضربه انگشت روی صفحه، کلمات پیشنهادی را مشاهده کنید تا از میان آنها انتخاب کنید یا حتی کلمه ای را به کتابخانه اندروید اضافه یا حذف کنید.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری بخش اداری : 9 صبح تا 7 عصر

کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

اطلاعات-تماس