بررسی دقیق نقاط ضعف و قوت آندروید چهار ( بخش دوم )

( ادامه بخش اول )

دوربین
در اندروید جدید امکانات جدید و متنوعی به دوربین اضافه شده است. فوکوس ادامه دار و نقطه ای، کاهش زمان گرفته شدن عکس و تشخیص چهره به صوتر خودکار به شما امکان گرفتن عکس های بهتری را می دهد. از نکات جالبی که در اندروید 4 گنجانده شده، می توان به امکان گرفتن اسنپ شات به صورت تمام صفحه با ضربه زدن روی صفحه نمایش در حین ضبط کردن ویدئو اشاره کرد. علاقه مندان به عکس هیا پانوراما نیز می توانند با فشردن یک دکمه و چرخاندن دوربین به آرامی یک عکس پانوراما از محیط اطراف بگیرند. امکان اشتراک گذاری عکس ها با بلوتوث، ای میل، MMS و شبکه های اجتماعی بلافاصله پس از گرفته شدن نیز از دیگر امکانات این سیستم عامل است. امکان جا به جایی بین دوربین اصلی و دوربین جلوی دستگاه هم که از قبل وجود داشت.
وای فای مستقیم و بلوتوث اچ دی پی
با استفاده از سیستم وای فای مستقیم، یک راست به دیگر وسایلی که درون شبکه اینترنت وای فای با شما مشترک هستند، متصل می شوید که در نتیجه این کار سرعت ارتباط و امنیت تبادل اطلاعات بیشتر خواهد شد. این کار بدون نیاز به اتصال به اینترنت انجام می شود. این سیستم به شما کمک خواهد کرد تا به ابزارهای واسط (third party) به منظور کارهای روزانه به گونه ای ساده تر متصل و از ابزارهایی مانند پرینترها و ابزارهای اشتراک گذاری بهره مند شوید. همچنین می توانید با اتصال بلوتووث به ساده ترین موبایل های بازار، از اینترنت GPRS و Edge آنها استفاده کنید
تقویم
برای مرتب سازی و سازماندهی قرارهای ملاقات و اتفاقات روزمره، می توانید از تقویم جدید اندروید کمک بگیرید که اطلاعات شما را با دسته بندی های مشخص برایتان مرتب می کند. با اجازه ای که کاربر به برنامه می دهد تاریخ قرارها و اتفاقات از برنامه های دیگر به صورت خودکار به این تقویم منتقل می شود تا به شما یادآوری شوند.
بازکردن قفل صفحه با تشخیص چهره
در نسخه جدید اندروید امکان افزایش امنیت و شخصی سازی دستگاه تان به کمک تشخیص چهره ایجاد شده است. از طریق این سرویس می توانید با کمک سیستم تشخیص چهره که از دوربین جلویی دستگاه تان استفاده می کند و یا رمز کمکی که در حین ثبت چهره هنگام فعال کردن این سرویس وارد کرده اید، قفل صفحه نمایش را باز کنید. با این سیستم مطمئن می شوید که صرفا خودتان از دستگاه مجهز به اندروید نسخه چهار استفاده می کنید.
بهینه شدن سرویس ای میل
استفاده از سرویس ای میل در این نسخه راحت تر و بهینه تر شده است. اکنون راحت تر می توانید اسامی را در فهرست مخاطبان خود انتخاب کنید، چراکه سرویس کامل کردن خودکار نام مخاطب به این نسخه اضافه شده است. این نسخه جدید با پشتیبانی از استاندارد EAS v 14 این امکان را می دهد که سیستم به صورت هوشمند به سینک یا همان یکسان سازی بپردازد. همچنین می توانید دانلود خودکار فایل های الحاق شده به نامه های الکترونیک را نیز غیرفعال یا از لحاظ حجمی محدود کنید. ابزار دسترسی سریع به ای میل های اخیر نیز به راحتی به شما امکان بررسی چند ای میل آخر را می دهد تا در صورت امکان با بازکردن ای میل به صفحه پاسخگوییی بروید.
تنظیمات و کنترل شبکه و باتری
در بخش تنظیمات اندروید شما می توانید به جدول های رنگارنگی که برای کنترل میزان اطلاعات منتقل شده در شبکه ایجاد شده اند، دسترسی داشته باشید. علاوه بر این می توانید میزان حجمی را که هرکدام از برنامه های در حال اجرا اشغال کرده اند، مشاهده کنید تا بتوانید پردازشگر دستگاه خود را راحت تر مورد بررسی و مراقبت قرار دهید و نمودار مصرف باتری و همچنین درصد استفاده شده توسط هرکدام از ابزارها را مشخص می کند.
موتور قوی پردازش صوتی
در نسخه جدید اندروید شما قادر به خواندن متون برای دستگاه به هریک از زبان هایی که اندروید را پشتیبانی می کنند، خواهید بود اما، با این تفاوت عمده که در این نسخه می توانید جملات طولانی را برای دستگاه بخوانید و در میان کلمات تان از ابزار نگارشی مانند یورگول به صورت صوتی استفاده کنید. سیستم در حین تایپ کردن گفتار شما در صورت یکه کلمه ای اشتباه تایپ شود آن را به صورت خاسکرتی زیر خط دار نشان داده و گزینه های موجود را پیشنهاد می دهد که مانند بخش قبل می توانید با یک کلیک آن را انتخاب کنید.

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری بخش اداری : 9 صبح تا 7 عصر

کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

اطلاعات-تماس