بررسی چاپگر چندکاره Sumsug SCX-3405FH

دستگاه‌هاي چندكاره زماني در گروه محصولاتي قرار داشتند كه كاربران باتجربه تلاش مي‌كردند تا حد امكان از آن‌ها فاصله بگيرند. در واقع تركيب چند دستگاه كه هر كدام از آن‌ها حتي در شرايط عادي و مجزا با چالش‌ها و مشكلات مختلفي مواجه بودند، تنها باعث مي‌شد كه احتمال برخورد با مشكلات دردسرساز افزايش پيدا كند و به همين دليل انتخاب چنين محصولاتي عملا به معناي استقبال از دردسر و حتي از بين رفتن سرمايه‌گذاري انجام شده براي خريد آن‌ها بود.

با اين‌حال با گذشت زمان و برطرف شدن بسياري از مشكلات تجهيزات مورد استفاده كاربران به‌لطف پيشرفت‌هاي به‌دست آمده، پردازنده‌هاي سريع‌تر و ساختارهاي مجتمع‌تر در داخل اين محصولات، در واقع به‌ندرت مي‌توانيد دستگاهي را پيدا كنيد كه تنها قادر به انجام يك كار باشد، مگر آن‌كه براي انجام يك وظيفه خاص در سطح كاملا حرفه‌اي طراحي شده باشد.
يكي از بارزترين مثال‌ها درباره دستگاه‌هاي چند وظيفه‌اي، چاپگرها هستند در طول زمان وظايف ديگري مانند اسكن، فاكس و كپي نيز به بعضي از مدل‌هاي آن‌ها اضافه شدند. البته تا همين اواخر كاربران عام يا شركت‌هاي كوچك تنها به چاپگرهاي چندكاره جوهري دسترسي داشتند زيرا نمونه‌هاي ليزري اين دستگاه‌ها بسيار بزرگ و پرهزينه بودند. با اين‌حال به‌لطف تلاش‌هاي شركت‌هاي فعال در اين حوزه، اين روزها كاربران تلاش مي‌كنند حتي براي منزل‌شان نيز يك دستگاه چندكاره را انتخاب كنند تا اطمينان داشته باشند كه مي‌توانند نيازهاي مختلف‌ خود را بر‌آورده سازند.
سامسونگ يكي از شركت‌هايي است كه به‌خاطر الگوي كلي توليد و عرضه محصولات خود، نقش مهمي در كاهش قيمت محصولات چاپگر و گسترش استفاده از آن‌ها در بين كاربران عام ايفا كرده است. در واقع محصولات چاپگر اين شركت از همان ابتدا با تفاوت قيمت چشمگيري نسبت به ساير رقبا روانه بازار مي‌شدند و در عين حال كيفيت كافي را فراهم مي‌كردند تا خريد خود را توجيه نمايند. از سوي ديگر، سامسونگ همانند هر حوزه ديگري كه در آن فعال است در طول زمان به‌تدريج گستره محصولات خود را توسعه داد تا علاوه بر مدل‌هاي مناسب كاربران عام، انواع ويژه كاربردهاي سنگين‌تر و حرفه‌اي‌تر را نيز در بر گيرند. به اين ترتيب در حال حاضر شما مي‌توانيد يك طيف كامل از محصولات چاپگر سامسونگ را در بازار پيدا كنيد كه قادرند نيازهاي انواع كاربران و سازمان‌ها را صرف‌نظر از حجم كاري يا نوع وظيفه‌اي كه در نظر دارند، برطرف نمايند. همين موضوع باعث شد تا اين شركت خيلي زود در كنار نام‌هاي بزرگ صنعت چاپگرهاي كامپيوتري قرار گيرد.
محصولي كه در اين مقاله به بررسي آن خواهيم پرداخت، يك چاپگر چندكاره از شركت سامسونگ است كه براي كاربران خانگي يا شركت‌هاي كوچك مناسب خواهد بود. SCX-3405FH تركيبي از يك چاپگر ليزري، يك اسكنر رنگي، يك دستگاه كپي و يك دستگاه فاكس است.
SCX-3405FH با توجه به قابليت‌هاي خود يك چاپگر جمع‌وجور و كوچك به‌شمار مي‌آيد. با اين‌حال، بدنه آن كاملا استوار بوده و از كيفيت ساخت بالايي برخوردار است. همان‌طور كه قبلا نيز توضيح داده‌ايم، حرف F در انتهاي نام اين مدل به قابليت آن براي پشتيباني از فاكس اشاره دارد. حرف H نيز نشان مي‌دهد كه اين دستگاه به يك گوشي براي برقراري تماس و ارسال و دريافت راحت‌تر فاكس مجهز شده است.
براي اسكن يا كپي آسان‌تر اسناد متعدد، اين دستگاه به يك بخش ADF (Auto Document Feeder) مجهز شده است. اين ويژگي در مواقعي كه با تعداد زيادي از اسناد سر كار داريد سرعت كار شما را به‌طور چشمگيري افزايش مي‌دهد.
مخزن كاغذ دستگاه امكان ذخيره‌سازي 150 صفحه كاغذ را دارد، اما ظرفيت محفظه خروجي آن 100 صفحه كاغذ است. اين دستگاه قادر است با صفحات كاغذ با ابعاد بين 127×76 ميلي‌متر تا 356×216 ميلي‌متر كار كند. همچنين شما امكان چاپ روي انواع مختلفي از كاغذها را خواهيد داشت.
يك پنل صفحه‌كليد در سمت راست بخش جلويي دستگاه، كليدهاي كنترلي و توابع اصلي را به همراه كليدهاي عددي براي شماره‌گيري در اختيار شما قرار مي‌دهد. همچنين پيام‌هاي مختلف دستگاه روي يك نمايشگر LCD ظاهر خواهند شد. براي استفاده آسان‌تر، شما مي‌توانيد اين پنل را در زواياي مختلفي تنظيم كنيد.
سامسونگ مدعي است كه هر كارتريج اين دستگاه به‌طور متوسط 1500 صفحه استاندارد را براي شما چاپ خواهد كرد، با اين حال توجه داشته باشيد كارتريجـي كه در بسـته‌بندي آن قرار دارد تنها براي 700 صفحه كافي خواهد بود. اين در حالي است كه سامسونگ به‌شما توصيه مي‌كند اين محصول را براي چاپ حداكثر 10‌ هزار صفحه در ماه مورد استفاده قرار دهيد.
در بخش چـاپ، اين دستـگاه چاپ لـيزري تك‌رنگ را با سرعت 20 صفحه در دقيقه براي كاغذ A4 و 21 صفحه در دقيقه براي كاغذ Letter انجام مي‌دهد. اين دستگاه عمليات چاپ را با حداكثر كيفيت 1200×1200 نقطه در اينچ انجام مي‌دهد و اولين صفحه چاپ شما را در مدت 5/8 ثانيه آماده خواهد كرد.
در بخش اسكن، اين دستگاه تفكيك‌پذيري اپتيكال 600×600 نقطه در اينچ و حداكثر تفكيك‌پذيري 4800×4800 نقطه در اينچ انجام دهيد. شما در اينجا يك اسكنر رنگي سازگار با استانداردهاي TWAIN و WIA را در اختيار داريد.
به‌طور طبيعي اين تركيب به شما امكان مي‌دهد تا عمليات كپي را با همان سرعت چاپ انجام دهيد. البته اين‌بار اولين كپي در مدتي نزديك به 15 ثانيه از دستگاه خارج خواهد شد. همانند اكثر دستگاه‌هاي مشابه‌، شما مي‌توانيد اندازه كپي‌هاي تهيه شده را بين يك چهارم تا چهار برابر (25درصد تا400درصد) تغيير دهيد.
در آخرين بخش يعني فاكس، شما دستگاهي را در اختيار داريد كه از يك مودم 6/33 كيلوبيت در ثانيه استفاده مي‌كند. فاكس‌هاي شما با كيفيت 300×300 نقطه در اينچ ارسال خواهند شد. دستگاه همچنين به 7 مگابايت حافظه داخلي مجهز شده تا نزديك به 500 صفحه فاكس را در خود ذخيره كند. از طرفی شما مي‌‌توانيد تا 209 شماره تلفن را براي شماره‌گيري خودكار به حافظه دستگاه بسپاريد. SCX-3405FH از عملكردهايي مانند Multi-Send، ارسال با تاخير، اولويت ارسال، دريافت امن و هدايت فاكس (Fax Forwarding) پشتيباني مي‌كند. همان‌طور كه قبلا نيز اشاره كرديم، دستگاه به يك گوشي مجهز شده تا به‌راحتي بتوانيد كار شماره‌گيري و ارسال يا دريافت فاكس را با آن انجام دهيد.
اين چاپگر براي ارتباط با كامپيوتر از يك درگاه USB 2.0 استفاده مي‌كند، بنابراين شما نمي‌توانيد آن را مستقيما به يك شبكه كابلي يا بي‌سيم متصل كنيد. اين دستگاه براي انجام وظايف چاپي به 64 مگابايت حافظه مجهز شده است.
در مجموع مي‌توان گفت SCX-3405FH يك چاپگر چندكاره كارآمد و قابل اعتماد براي كاربران خانگي يا شركت‌هاي كوچك به‌شمار مي‌آيد. در حالي‌كه وجود يك گوشي روي اين ابزار به‌شما امكان مي‌دهد به‌سادگي از قابليت‌هاي فاكس آن استفاده كنيد، جاي زيادي را نيز روي ميز كارتان اشغال نخواهد كرد.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری بخش اداری : 9 صبح تا 7 عصر

کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

اطلاعات-تماس