تبلت جدید شارپ

تبلتی از شرکت شارپ و کوالکام در سال 2015 به بازار وارد می‌شود که برای نخستین بار تلفیقی از دو تکنولوژی جدید و آینده دار IGZO و MEMS را کنار یکدیگر آورده است.
شارپ امروز اعلام کرد که تبلت جدیدی را برای سال 2015 وارد بازار خواهد کرد که دارای تکنولوژی‌های جدیدی در تولید صفحه نمایش است. در این تبلت، تلفیقی از دو تکنولوژی MEMS شرکت کوالکام و تکنولوژی IGZO اختصاصی شارپ سبب شده که علاوه بر سرعت بالای پیکسل‌های صفحه نمایش، ضخامت بسیار کم و همچنین مصرف پایین انرژی را نیز به این تبلت بیفزاید.

تکنولوژی IGZO شرکت شارپ از مواد متفاوتی نسبت به LCD های معمول بهره می‌برد. این مدل صفحه نمایش‌ها تاکنون در تلویزیون‌ها و اسمارت فون های بالارده آزمایش‌های بسیار خوبی را از خود پس داده‌اند.

از سوی دیگر تکنولوژی MEMS خیز شرکت کوالکام به دنیای صفحه نمایش محسوب می‌شود. این تکنولوژی بسیار جدید است و تاکنون تنها در اسمارت واچ‌های Toq این شرکت دیده شده است.
ماه گذشته بود که دو کمپانی شارپ و کوالکام اعلام کردند در سال 2017 نخستین تبلت MEMS-IGZO دنیا را به بازار خواهند فرستاد، ولی به نظر کار تولید این تبلت زودتر از تاریخ تعیین شده آغاز شده است.

گفته شده که هم‌نشینی تکنولوژی‌های مذکور می‌تواند کیفیت تولید رنگ در صفحه نمایش‌ها را نیز افزایش و از طرفی میزان مصرف انرژی را کاهش دهد. ادعا شده که میزان مصرف انرژی در حالت "ذخیره انرژی" در حد و اندازه e-ink ها خواهد بود. احتمالا باید وصف چنین قابلیتی را در سوپر آمولدهای به کار رفته در گلکسی S5، گلکسی تب S و گلکسی نوت 4 شنیده باشد.

در کنار مصرف پایین انرژی، میزان رؤیت صفحه نمایش تبلت های شارپ و کوالکام در زیر نور آفتاب نیز بسیار عالی گزارش شده است.

این تبلت اندازه ای 7 اینچی و رزولوشنی 1280x800 پیکسل خواهد داشت. همچنین چیپست به کار رفته در آن کوالکام اسنپ دراگون 800 خواهد بود و اندروید 4.4 کیت کت بر روی آن نصب شده است. در اطلاعیه شارپ زمانی در نیمه اول سال 2015 به عنوان آغاز فروش این محصول اعلام شده است.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال