تلویزیون های 4K جدید ال جی

ال‌ جی جدید ترین تلویزیون‌های 4K خود را معرفی کرد. این تلویزیون‌ها مسطح هستند و این کمپانی به منظور پایین آوردن قیمت این تلویزیون‌ها از صفحه نمایش‌های انحنادار استفاده نکرده است.
طبق اظهارات قبلی مدیران شرکت ال‌ جی ، این کمپانی خبر داده که جدید ترین تلویزیون‌های 4K خود را در ابعادی بزرگ‌ تر در CES 2015 رونمایی می‌کند. نکته قابل توجه در مورد تلویزیون های جدید 4K های ال‌ جی، مسطح بودن همگی آن‌ هاست و ال‌ جی به قصد کاهش قیمت تلویزیون‌های 4K تمایلی به استفاده از صفحه‌ نمایش‌های انحنادار نشان نداده است.
این تلویزیون ها در هشت مدل UC9, UB9800, UF9500, UF9400, UF8500, UF7700, UF6800 و UF6700 می‌باشد و علاوه بر اینکه از تکنولوژی کوانتوم دات و ورژن دوم سیستم عامل webOS استفاده می کند، بلکه ضخامت در آن‌ها را بسیار کم شده و نشانگر بالانس رنگ و عمق رنگ سیاه بهتر را داده است.
سیستم دیکودر یا مبدل ویدیویی 4K این تلویزیون‌ها نیز قادر است ویدیوهایی 30 و 60 فریم بر ثانیه را پردازش کند.
ال‌ جی اعلام کرده که پنج مدل از این تلویزیون‌ها (UC9, UB9800, UF9500, UF9400, UF8500) به اسپیکرهای درونی الترا سراوند چند کاناله مجهز هستندومدل UF9500 نیز با طراحی به گفته ال‌ جی Auditorium Stand قادر است تمرکز بیشتری بر روی صوت خروجی اعمال کند.
در مورد قیمت و یا زمان ارائه این تلویزیون‌ها به بازار خبری منتشر نشده است.
اگرچه تولید تلویزیون‌های 4K نوید بخش کاهش قیمت این تلویزیون‌ها در سال 2015 می‌باشد، بیشتر کاربران در انتظار معرفی مدل جدیدی از سری تلویزیون‌های OLED ال‌ جی هستند. ال‌ جی مدت‌هاست که بر روی این تکنولوژی تمرکز می‌ کند و تلویزیون گران قیمتی را نیز با این تکنولوژی وارد بازار کرده است، ولی شایعه شده که ال‌ جی در CES 2015 مدلی جدید از این تلویزیون‌ها را با قیمتی کمتر ارائه خواهد کرد.
ال‌ جی دیسپلی، بخش تحقیقات و توسعه تکنولوژی‌ های ال‌ جی در منبعی اعلام کرده که به دلیل درخواست پایین و بازار کوچک تلویزیون‌های OLED قیمت این محصولات بیشتر از دیگر تلویزیون‌ هاست، اما پیش بینی شده که طی یک یا دو سال آینده صاحب قیمتی رقابتی‌ تر نسبت به محصولاتی چون کوانتوم دات ‌های مبتنی بر LCD خواهد شد.
دیجی کالا

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال