تولید پرینتر سه‌ بعدی ارزان و کوچک

 تا به امروز پرینترهای سه‌ بعدی مختلفی برای انجام کارهای متفاوتی تولید شده است، اما هیچ‌ یک ارزان و ساده نبوده‌اند. iBox Nano پرینتری سه‌ بعدی است که برای عوض کردن قواعد در این حوزه معرفی شده است.
تولید کنندگان پرینتر سه‌ بعدی iBox Nano گفته اند که هرچند این پرینتراولین پرینتر سه‌ بعدی مبتنی بر رِزین نیست، اما ارزان‌ ترین پرینتر سه‌ بعدی است که تولید و معرفی شده است. در تولید پرینترهای سه بعدی علاوه بر قیمت پایین باید به صدا و وزن کم این چاپگر توجه کرد. توسعه‌ دهندگان با استفاده از روش هایی چون استفاده از ال‌ای‌دی به جای لامپ‌های DLP و همچنین استفاده از ماژول‌های اَکریلیک برای ساخت پرینتر، موفق به کوچک شدن و همچنین وزن iBox Nano شده‌اند.اما چه دلایلی تولید این پرینتر سه‌ بعدی را توجیح کرده است؟ مطمئنا بسیاری از کاربران خانگی با خرید پرینترهای سه‌ بعدی دنبال تولید اشیا در ابعاد بزرگ نیستند، از این‌ رو این پرینترِ با وزن یک و نیم کیلویی با ابعاد ۴ در ۴ در ۸ اینچ می‌تواند بسیار کاربردی باشد.

اما سهولت استفاده از این پرینتر سه‌ بعدی تنها به بعد سخت‌ افزاری محدود نبوده و تولید کنندگان، کارآیی این پرینتر را از نظر نرم‌افزاری نیز تسهیل کرده‌اند. به‌ دلیل وجود قابلیت ارتباط بی‌سیم، می‌توان با انواع ابزارها و تنها با استفاده از مرورگر به این پرینتر دسترسی پیدا کرده و شی مورد نظر خود را پرینت کرد. این پروژه هم‌اکنون در کیک‌ استارتر به انتظار تکمیل سرمایه‌‌ی اولیه ۳۰۰٫۰۰۰ دلاری است.

نویسنده: حسین خلیلی صفا

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری بخش اداری : 9 صبح تا 7 عصر

کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

اطلاعات-تماس