ثابت دی الکتریک خازن

با توجه به شباهت زیاد دستگاه DVR و NVR طریقه نصب هارد دیسک نیز در هر دو به طور تقریب یکسان است. در این مطلب به آموزش نصب هارد دیسک در DVR می پردازیم.
به این نکات قبل از نصب نیازمندید :
بهتراست قبل از نصب هارد در DVR این اطلاعات را داشته باشید که هارد نصب شده در DVR از نوع اینترنال می باشد. این نوع هارد دقیقا مشابه هارد دیسک های مورد استفاده در کامپیوترهای خانگی است.
توجه داشته باشید در این روزها دستگاه های DVR تقریبا بدون استثنا از کابل ساتا (SATA) برای اتصال هارد استفاده می کنند. پس دقت کنید که هارد دیسک انتخابی شما هم حتما باید دارای کانکتور ساتا باشد.

نکته مهم بعدی میزان هارد قابل پشتیبانی دستگاه DVR است. DVRها معمولا تعداد مشخصی از هارد با ظرفیت محدود را پشتیبانی می کنند. برای مثال یک هارد یک ترابایت. توجه داشته باشید که هاردی که برای دستگاه انتخاب کرده اید حتما به وسیله دستگاه قابل پشتیبانی باشد.

مراحل نصب

ابتدا بدنه دستگاه DVR را باز کنید. این بدنه معمولا چهار یا شش پیچ در طرفین دارد. برای باز کردن بدنه باید تمامی پیچ ها را با دقت باز کنید.

درون جعبه DVR بعضی از وسایل نصب هارد دیسک قرار دارد. این وسایل شامل کابل SATA (یک کابل قرمز رنگ) و پیچ های مربوط به بستن هارد می شود.
پس از باز کردن کامل بدنه با برد اصلی دستگاه مواجه می شوید. شما می توانید پورت های ساتا را روی برد اصلی دستگاه ببینید.(این پورتها به شکل L کشیده هستند)همچنین سیم هایی با رنگهای سیاه، قرمز و زرد داخل بدنه دیده می شود که از آن باید برای تغذیه هارد استفاده کنید.
کابل SATA را به برد DVR و سپس به هارد دیسک وصل کنید. (شکل پورتها به صورتی است که امکان اشتباه وصل کردن انها وجود ندارد) سپس کابل تغذیه را که در داخل DVR وجود دارد به هارد وصل کنید.
پس ازاطمینان از درست وصل شدن کابلها، هارد را بر روی جای پیچ های موجود کف بدنه DVR قرار دهید. این پیچ ها معمولا چهار پیچ به ازای هر هارد دیسک هستند. برای بستن پیچ ها باید دستگاه را بلند کرده و پیچ ها را از محکم کنید.
پس از بستن پیچ های هارد دستگاه را روشن کنید. در صورتی که تمام مراحل را به درستی صورت گرفت باید در منوی هارد دیسک، هارد شما به درستی شناخته شده باشد.
در صورت شناسایی هارد درب دستگاه DVR را ببندید.
در منوی هارد دیسک بر روی قسمت فرمت کلیک کنید تا هارد فرمت شود. پس از فرمت شدن هارد، امکان استفاده از آن فراهم می شود و ضبط دستگاه شروع خواهد شد.

اگرهارد شناخته نشد چه کنیم؟
در صورتی که دستگاه شما هارد دیسک را نمی شناخت ممکن است یکی از حالات زیر رخ داده باشد:

1. پورت های روی هارد و مادربرد را کنترل کنید و از درست وصل بودنشان اطمینان حاصل کنید.
2. اقدام به تعویض کابل ساتای هارد کنید. گاهی ممکن است کابل موجود در DVR مشکل داشته باشد.
3.ممکن است هارد شما دچار مشکل شده باشد. در این صورت باید آن را تعمیر یا تعویض کنید. (گاهی مشکل هارد با فرمت کردن نرم افزاری رفع می شود)
4.ممکن است هارد شما بر روی DVR قابل پشتیبانی نباشد.

www.tticctv.com

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال