دستگاه UPS چیست؟

دستگاه UPS یا Uninterruptible power supply (منبع تغذیه بدون توقف) یک دستگاه الکترونیکی است که از آن برای ایجاد ثبات در تغذیه تجهیزات الکتریکی استفاده می شود.
وظایف UPS
دستگاه UPS وظایف بسیاری انجام می دهند ولی به صورت کلی وظیفه آن ایجاد ثبات در تغذیه تجهیزات الکتریکی است. برخی از وظایف آن عبارتند از:
1-  تغذیه تجهیزات در صورت قطع برق
2-  محافظت از تجهیزات در مقابل افزایش یا کاهش های ناگهانی ولتاژ
3-  جلوگیری از ورود نویز
4-  محافظت در مقابل بی ثباتی در فرکانس برق شهر
ساختار و عملکرد یو پی اس را بدانید
از آنجایی که باتری ها تنها امکان ذخیره ولتاژ DC را دارند دستگاه UPS باید ابتدا برق را به ولتاژ DC تبدیل کند بتواند آن را ذخیره کند. ازآنجایی که قیمت باتری های ولتاژ بالا به مراتب بیشتر است معمولا در طول DC سازی ولتاژ، میزان آن نیز به 12 یا 24 ولت کاهش می یابد.
پس از DC سازی، برق وارد باتری ها شده و شروع به شارژ آن ها می کند. UPSها  به گونه ای طراحی می شوند که در صورت وصل بودن برق شهر، مصرف کنندها را به صورت مستقیم تغذیه کنند و از باتری ها برای تغذیه استفاده نکنند.
از آنجایی که تجهیزات الکتریکی نیاز به برق AC با ولتاژ برق شهر دارند برق DC باید دوباره به برق شهر تبدیل شود. این روند تبدیل پیچیده ترین قسمت کار دستگاه است. دستگاه UPS از طریق یک اینورتر ولتاژ DC را به AC تبدیل می کند.
روش کار یو پی اس چگونه است ؟
دستگاه UPS از برق شهری برای شارژ باتری ها استفاده می کند و در کنار آن از طریق همان برق تجهیزات الکتریکی متصل شده به خود را تغذیه میکند. پس از قطع برق باتری های دستگاه به صورت منبع وارد شبکه می شوند و تجهیزات را تغذیه میکنند.
انتخاب دستگاه UPS
المان های زیادی در انتخاب تخصصی دستگاه UPS باید مد نظر قرار داده شوند. اما برای استفاده از UPSهای غیر حرفه ای تنها میزان توان خروجی دستگاه و میزان ظرفیت باتری های آن باید در نظر گرفته شود.
tticctv.com

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری بخش اداری : 9 صبح تا 7 عصر

کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

اطلاعات-تماس