دوربین آلفا 7s سونی

سونی دوربین بدون آینه با لنز قابل تعویض جدید خود به نام آلفا 7s را معرفی کرد. دوربینی که پس از دو مدل 7 و 7R رونمایی شده است و توانایی فیلم برداری 4K دارد. 7 و 7R نخستین بدون آینه های فول فریم بودند و چند ماهیست به عنوان دوربین هایی فوق العاده در مرکز توجه هستند. اینک 7s با سنسور تصویر 12 مگاپیکسلی گویی تنها برای فیلم برداری ساخته شده است و می رود که محبوبیت این سری از دوربین های سونی را بیشتر کند.
بهمن ماه سال گذشته بود که به مراسم رونمایی از تلویزیون های ارزان قیمت 4K سونی در ایران رفتیم. تلویزیون هایی بسیار شیک، زیبا و با کیفیت. در آن زمان فکر کردیم که مگر تولید فیلم های 4K چه مقدار است و آیا این تلویزیون ها ارزش چنین هزینه ی زیادی را دارند؟! (هرچند که این تلویزیون ها ارزان قیمت ترین 4K ها بودند). با این حال به جز سرمایه گذاری عظیم کمپانی Sony Pictures بر روی تولید فیلم های سینمایی 4K، به نظر می رسد که سونی کمپینی را برای تولید فیلم های 4K توسط مردم شروع کرده است. شاید بهترین نمود آن را بتوان در گوشی اکسپریا Z2 که در نمایشگاه MWC امسال معرفی شد و توانایی فیلم برداری 4K داشت دید. اکنون نیز 7s را تلاشی در همین راستا می بینیم.

7s برخلاف دو برادر بزرگتر 37 و 25 مگاپیکسلی خود، دوربینی 12 مگاپیکسلی است. قطعا دلیل کاهش تعداد پیکسل ها را باید در تمرکز بیشتر برای تولید فیلم 4K جستجو کرد. بدین ترتیب 7s می تواند بدون نیاز به Pixel binning خروجی 8 بیتی 4:2:2 با سرعت 30 فریم بر ثانیه و رزولوشن 4K  از طریق HDMI داشته باشد. آخری بدین معنی است که فیلم های 4K بر روی کارت حافظه ذخیره نمی شوند و تنها می توانند از طریق HDMI منتقل گردند. (بد است نه؟) بعلاوه فیلم برداری Full HD نیز می تواند با سرعت 30 فریم بر ثانیه انجام شود. برخلاف دو مدل قبلی، زندانی استاندارد AVCHD نخواهید بود و می توانید از استاندارد XAVC S با سرعت داده ی 50 مگابیت بر ثانیه نیز استفاده کنید.

7s توانایی فیلم برداری Full HD با سرعت 60 فریم بر ثانیه و ذخیره ی آن بر روی کارت حافظه با الگوریتم 4:2:0 Chroma Sub Sampling را دارد. این الگوریتم اعمال همان پدیده ای است که در چشم انسان هم رخ می دهد. بدین معنی که در شرایط نوری ضعیف، حساسیت به رنگ کاهش می یابد تا تصویر بتواند با رزولوشنی بالاتر در سیاه و سفید ثبت گردد.

طبق گفته ی سونی، پسوند S در آخر نام این دوربین به معنی Sensitivity یا همان حساسیت است. شاید پسوند S و ادعای حساسیت بالا به این دلیل است که در هنگام فیلم برداری، می توان از همه ی گستره ی ایزو از 50 تا 409600 استفاده کرد. بعلاوه به نظر می رسد که پیکسل های بزرگ این دوربین (در نتیجه ی تعداد کم آن ها) بتواند به صورت قابل توجهی بر گستره ی دینامیکی فیلم ها بیفزاید. قرار شده که یک لنز مخصوص فیلم برداری 28-135mm F/4.0 هم برای این دوربین به بازار آید.

به هر صورت همانطور که گفتیم، سونی پس از تولید تلویزیون های 4K از کار خود به وجد آمده و سعی کرده دوربین هایی درست کند که بتوانند محتوای 4K تولید کنند. اتفاقا 7s را باید دوربینی ارزان قیمت با توانایی فیلم برداری 4K دانست. بدنه ی دوربین 7R قیمتی 2200 دلاری دارد و یحتمل 7s از آن نیز گران قیمت تر است. دوربینی که می تواند استفاده های آماتوری و حرفه ای داشته باشد.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری بخش اداری : 9 صبح تا 7 عصر

کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

اطلاعات-تماس