طریقه اتصال دوربین مداربسته به آنتن مرکزی

کارکرد آنتن مرکزی چگونه است؟
نحوه کار سیستم آنتن مرکزی بسیار ساده است. این سیستم در ساده ترین حالت شامل  یک آنتن، یک تقویت کننده و یک یا چند اسپلیتر یا تقسیم کننده می باشد. هر یک از این تجهیزات وظیفه خاص خود را دارند. آنتن نقش دریافت سیگنال های تلویزیونی را ایفا می کند. تقویت کننده , خروجی آنتن را تقویت می کند تا پس از تقسیم سیگنال ها دچار افت نشوند. و نیز اسپلیتر یا تقسیم کننده هم تقسیم کردن مساوی سیگنال ورودی بین خروجی را برعهده دارد.
دوربین مداربسته چطور به سیستم آنتن مرکزی متصل می شود؟
سیستم مداربسته را نمی توان به صورت مستقیم به سیستم مداربسته متصل کرد. دلیل این امر تفاوت در نوع سیگنال های آنهاست. که جهت همسان کردن این دو سیگنال از وسیله ای به نام مدولاتور RF استفاده می کنند. امروزه برای سادگی بیشتر کار معمولا از مدولاتور های فول باند RF برای اتصال دستگاه DVR  به آنتن مرکزی استفاده می شود.
نحوه ی اتصال به مدولاتور چگونه است؟
نصب مدولاتور بسیار ساده است. مدولاتور دارای یک ورودی RF و یک خروجی RF و یک ورودی تصویر (Video In) و یک یا دو ورودی صدا (Audio In R and L) است.
خروجی تقویت کننده را باید به ورودی RF مدولاتور وصل کنید. ورودی تصویر DVR هم به Video In متصل خواهد شد. در صورت داشتن صدا در محل میتوانید خروجی صدای DVR را نیز به Audio In مدولاتور متصل کنید و نهایتا خروجی RF را به اسپلیتر خود متصل می کنید.
پس از روشن کردن دستگاه به کمک کلیدها و سون سگمنت موجود بر روی مدولاتور می توانید کانال مورد نظر خود برای نمایش تصاویر دوربین مداربسته را انتخاب کنید.
مزایا ومعایب استفاده از آنتن مرکزی برای دیدن تصاویر دوربین مداربسته ؟
مزایا
•    سادگی: با استفاده از آنتن مرکزی برای دیدن تصاویر، تصاویر دوربین ها به صورت یکی از شبکه های تلویزیونی تبدیل خواهد شد. مشاهده تصاویر به این صورت برای افرادی که هیچ اطلاعات فنی یا کامپیوتری ندارند به راحتی قابل انجام خواهد بود.
•    هزینه پایین: هزینه اتصال دوربین به سیستم آنتن مرکزی بسیار کم و در حد خرید یک مدولاتور و تنظیم آن خواهد بود.
معایب
•    عدم امکان بازپخش تصاویر: متاسفانه با اتصال سیستم مداربسته به آنتن مرکزی شما امکان بازبینی تصاویر یا دسترسی به منوهای دستگاه را در محل نمایش آنها نخواهید داشت.
•    رزولوشن پایین: با توجه به انتقال تصاویر دوربین ها به صورت PAL رزولوشن تصویر دوربین ها به شدت در محل نمایش کاهش خواهد یافت.

آیا میتوان NVR را نیز به آنتن مرکزی متصل کرد؟
پاسخ شما بله،است واین کاررا از طریق استفاده از تبدیل VGA به AV میسر می شود. میتوانید خروجی دیجیتال دستگاه NVR را به آنالوگ تبدیل کرده و از این طریق دستگاه دوربین های تحت شبکه را به سیستم آنتن مرکزی متصل کنید. توجه داشته باشید که با توجه به انتقال آنالوگ دوربین ها تا محل نمایش روزولشن تصاویر آنها به شدت کاهش خواهد یافت.

tticctv.com

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری بخش اداری : 9 صبح تا 7 عصر

کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

اطلاعات-تماس