معرفی رزبری پای 2

بنیاد رزبری پای از نسل دوم کامپیوترهایی با قیمت ارزان‌ خود رونمایی کرد. در ورژن جدید علاوه برافزایش قدرت پردازنده و ظرفیت حافظه رم، قیمت آن ثابت مانده است.
کامپیوترهای رزبری پای از زمان ارائه در سال 2012 تاکنون مورد استقبال بسیاری در بازار قرار گرفته و امروز بنیاد توسعه این کامپیوترها قدم بزرگ دیگری درتولید کامپیوترهایی با قیمت ارزان‌ شد.

بنیاد رزبری پای از نسل دوم کامپیوترهای ارزان‌قیمت خود با نام رسمی Raspberry Pi 2 رونمایی کرده که با قیمت ارزان و قدرت مناسب می‌ تواند پروژه‌های الکترونیکی و آموزش کدنویسی به کودکان را یک قدم به جلو حرکت دهد.

در مدل جدید دو تغییر بزرگ دیده می‌شود:در حال حاضر پردازنده رزبری پای 2 بسیار قدرتمند تر از گذشته است و در عین حال دو برابر بیش از مدل قبل حافظه رم دارد.

مایک پاول یکی از مدیران توسعه تکنولوژی در پای می‌گوید که با افزایش قدرت سخت افزاری، اجرای بسیاری از پروژه‌های جدید تر و برنامه های متفاوت‌ تر ممکن شده است.

پای 2 از یک پردازنده چهار هسته ای ARMv7 با کلاک 900 مگاهرتز برخوردار می باشد که به گفته سازنده می‌تواند کلاک بیشتری را نیز تحمل کند. همچنین بورد جدید دارای یک گیگابایت رم می باشد. بجز این موارد، بورد جدید شباهت بسیاری به بورد Model B+ پیشین پای دارد. پای 2 از چهار یو اس بی پشتیبانی می‌کند و حافظه اصلی آن میکرو اس‌ دی است.

طبق اخبار این بنیاد پای 2 از یک ورژن ساده شده ویندوز 10 نیز استفاده میکند که جزئیات چندان زیادی از آن نداریم.مایکروسافت اعلام کرده بود که ورژن خاصی از ویندوز 10 را با نام رمز Athens ارائه می‌ کند که برای دستگاه‌های ساده‌ تر در نظر گرفته شده است.

هدف اصلی توسعه‌ دهندگان رزبری پای بر روی مدارس و مکان‌های آموزشی است و اگر بتواند چون ورژن نخست مورد استقبال بازار قرار گیرد، با توجه به قدرتمند شدن این کامپیوتر، شاهد حضور چشمگیر آن در مراکز آموزشی خواهیم بود.

دیجی کالا

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال