موشن دتکشن یا حسگر حرکت چیست؟

موشن دتکتور (Motion Detector) یا تشخیص حرکت یکی از قابلیت های بسیار رایج سیستم های ضبط مداربسته است. این قابلیت این امکان را به شما می دهد پس از شناسایی حرکت در تصاویر عملکرد مناسبی نسبت به آن داشته باشید.
ساختار :
موشن دتکشن یکی از اولین قابلیت های مبتنی بر پردازش تصویر است. در این مکانیزم پردازنده شما در هر لحظه یک فریم را با فریم های قبل و بعد آن مقایسه می کند و از طریق تشخیص میزان تغییرات در تصاویر پشت سر هم  حرکت را شناسایی می کند. این بدین معناست که اگر تغییر ناگهایی نور در تصویر داشته باشید نیز این تغییرات به عنوان حرکت شناسایی خواهد شد.
کاربرد :
بزرگترین کاربرد موشن دتکتورهای تصویری در تنظیم ضبط سیستم های مداربسته است. از طریق استفاده از موشن دتکتور کاربر می تواند سیستم مداربسته خود را طوری تنظیم کند که تنها در زمان حرکت و تغییرات در صفحه ضبط کند.این قابلیت طول زمان ضبط و حجم فایل های ضبط شده را به شدت کاهش می دهد.
استفاده از مکانیزم موشن دکتکشن تصویری به عنوان دزدگیر از نظر فنی قابل انجام نیست چرا که این مکانیزم به جای حساسیت به حرکت فیزیکی تنها به تغییرات در تصاویر حساس است و در این حالت هر گونه تغییر نور و رنگ ناگهانی سیستم دزدگیر شما را فعال خواهد کرد.
معایب این حسگر :
سیستم تشخیص حرکت تصویری معایب زیادی داردولی به دلیل سادگی و کارایی استفاده از آن در دستگاه های NVR و DVR بسیار رایج است. اولین و بزرگترین عیب این سیستم تصویری حساسیتش نسبت به تغییرات در تصویر است. این حساسیت باعث خواهد شد هر گونه تغییر ناگهانی در تصویر به عنوان جسم متحرک شناسایی شود. به همین دلیل امکان استفاده از دستگاه های حفاظت تصویری به عنوان دزدگیر وجود نخواهد شد.

 tticctv.com

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری بخش اداری : 9 صبح تا 7 عصر

کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

اطلاعات-تماس