نحوه اتصال کامپیوتر به تلویزیون

اتصال کامپیوتر به تلوزیون، به شما اجازه می دهد تا فایلهای خود را در صفحه نمایشی بزرگتر و شفاف تر مشاهده کنید. همچنین شما می توانید اینترنت خود را فعال کنید و فیلم ها و سریالهایی را از اینترنت دانلود کنید و در صفحه نمایشی بزرگتر مشاهده کنید

اما نحوه ی انجام این کار چگونه است:

۱) کامپیوتر خود را خاموش کنید و به پشت آن نگاه کنید. فایلی را که از مانیتور کامپیوتر می آید، دنبال کنید تا به پشت کامپیوتر برسید. این کابل باید به کارت ویدئو وصل گردد که دارای پورت VGA پین ۱۵ و پورت DVI پین ۲۹ می باشد. اگر شما خوش شانس باشد پورت دومی، درست در مقابل آن وجود دارد. در سیستم های جدید، شما ممکن است پورت متناوب HDMI را مشاهده کنید.

۲) یک ارتباط برای خروجی ویدئو خود انتخاب کنید. اگر کامپیوتر شما دارای پورت HDMI است، شما به راحتی می توانید کابل HDMI را بین کامپیوتر و تلوزیون خود وصل کنید. در غیر اینصورت، شما نیاز دارید که انتخاب هایی داشته باشید. اگر کامپیوتر شما تنها یک خروجی ویدئو داشته باشد و نمیتواند از طریق تلوزیون استفاده گردد، ممکن است شما به یک کارت ویدئوی دیگر نیاز داشته باشید. شما میتوانید یک DVI ویا یک خروجی HDMI بخرید و در اسلات های در دسترس نصب کنید. اگر پورت انتخابی شما، DVI است، این پورت را به HDMI وصل کنید و سر دیگر آن را به ورودی HDMI وصل کنید ولی اگر قصد دارید از خروجی VGA با تک خروجی یا چندین خروجی برای بردن تصویرHDMI به صفحه نمایش استفاده کنید، نیاز دارید که برای تبدیل این فرمت ها به یکدیگر از دستگاه های خاصی استفاده کنید. از آنجایی که قیمت این دستگاه ها تقریبا معادل یک کارت گرافیک سطح ابتدایی است، پس بهتر است یک کارت گرافیک جدید انتخاب کنید تا هم کارتان راحت تر باشد و هم به صرفه تر انجام گردد.

۳) کابل HDMI را از تلوزیونتان به کامپیوتر خود وصل کنید و در این مرحله، اداپتورها و تبدیل کننده هایی از کامپیوترتان را در صورت نیاز نصب کنید. مگر اینکه کامپیوتر شما، دارای خروجی HDMI باشد. کابلهای صوتی نیز باید از کارت خروجی صدا به HDMI وصل شوند.

۴) کامپیوتر خود را از نو روشن کنید و صفحه نمایش جدید را توسط گزینه ی کنترل پنل از منوی استارت انتخاب کنید. در صفحه ی کنترل پنل، بر روی آیکن Display دابل کلیلک کنید و تب Settings را انتخاب کنید. کتاب راهنمای تلویزیون، لیستی از رزلوشن هایی که پشتیبانی می کند را به همراه میزان آن ها نوشته است.در تبSettings تنظیمات مربوط به رزلوشن را تنظیم کنید و برای تنظیم میزان آن به تب Advanced بروید.اگر می خواهید از تلویزیون به عنوان مانیتور دوم استفاده کنید، باید تنظیم کنید که ویندوز چگونه از آن استفاده کند، این کار را با انجام تنظیمات مربوط به کارت گرافیک انجام دهید.بیشتر کارت گرافیک ها حالت “Clone” یا “Mirror” را ارائه می دهند که هر دو صفحه نمایش محتویات یکسانی نشان می دهند.همچنین حالتExtended Desktop اجازه می دهد تا هر مانیتور به طور مستقل کار کند.

۵) کامپیوتر خود را ریاستارت کنید و خیلی راحت بر روی مبل خود بنشینید و فیلم مورد علاقه ی خود را با نمایی بزرگتر مشاهده کنید.

۶) در این زمان، کامپیوتر شما به تلوزیون بزرگی وصل شده است که موس و صفحه کلید آن می تواند به عنوان تنظیمات مورد استفاده قرار گیرد. بنابراین شما می توانید از روی مبل، آن را کنترل کنید.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال