نسل جدید گیرنده های ماهواره ای


نسل جدید رسیورها دریافت کد را از طریق خط adsl و دریافت سیگنال را از طریق دیش انجام
میدهد.
كارت شیرینگ :
روشی است كه در آن به جای باز كردن یك كانال یا یك پكیج از طریق پلاگین و SoftCam.key، از یك Cam اوریجینال و یك رسیور استفاده می كنند و آن را بر روی اینترنت Share می‌كنند (به اشتراك می‌گذارند). با این روش دیگر نیاز نیست كه هر كس یك Cam خریداری كند، بلكه همه از یك خشاب و یك كارت استفاده می‌كنند. این روش هك محسوب نمی‌شود و فقط یك همكاری است .
چگونه از كارت شیرینگ‌ها استفاده میکنند
همانطور كه گفته شد ، یك كارت اوریجینال بر روی اینترنت Share می‌شود تا همگان از آن استفاده كنند . اما این كار بایستی از طریق یك سرور (Server) انجام شود . در حقیقت سروری را برای این كار اختصاص می‌دهند تا همه بتوانند به آن سرور متصل شده و پكیج مربوطه را ببینند .
پس شما قبل از هر چیز به اطلاعاتی نیاز دارید كه مربوط به یك سرور باشد تا از آن طریق بتوانید یك كانال یا پكیج را ببینید. برای كار با كارت شیرینگ‌ها ، به یك پلاگین نیز نیاز است كه به آن "كارت سرور" هم می‌گویند. وظیفه‌ی این پلاگین ایجاد ارتباط بین رسیور شما با سروری است كه كارت مربوطه روی آن Share شده است . از مشهورترین پلاگین‌ها در این زمینه ، پلاگین Gbox ، CCcam ، NewCamd و ... است.
این کار با خط تلفن و اتصال به اینترنت امکان پذیر است ( البته با اشتراک گذاری کارت و .... در یک شبکه محلی هم امکان پذیر است ) استفاده از کارت شرینگ معمولا روی کارتهای DVB و رسیورهای SAMSUNG9500 , HUMAX5400 , DREMBOX ، ریلوک و موتانت متداولتر است .
جی باکس (Gbox) چیست ؟
جی باکس در واقع یک پروتوکل مخصوص رسیور دریم باکس است که سیستم آن بر پایه اشتراک گذاری کارت می باشد و با گذشت زمان بخاطر استقبال زیاد در رسیورهایی مثل هیومکس 5400 و سامسونگ 9500 و کارت های رسیور یا در اصطلاح DVB بوجود آمد .
سیستم جی باکس به این صورت است که هر کس کارت اورجینال خودش را به اشتراک می گذارد تا دیگران نیز بتوانند از آن استفاده کنند و در واقع شرط ورود به سیستم جی باکس داشتن کارت اورجینال است اما اگر کسی کارت اورجینال نداشته باشد می تواند از طریق سرور به کارت های اورجینال سرور یا از دیگران که بصورت peer با سرور در اشتراک اند استفاده کند .
برای استفاده کردن از جی باکس لازم است که شما مشخصات تعریف شده سرور و سرور نیز مشخصات تعریف شده شما را داشته باشه تا ارتباط بین سرور و شما از طریق برنامه جی باکس و اینترنت برقرار شود و در واقع داشتن یکطرفه مشخصات هیچ کمکی نمی کند . این توضیح فقط برای آشنایی مختصر شما با سیستم جی باکس می باشد اما این سیستم از پیچیدگی خاصی برخوردار است ...
مزیت جی باکس (Gbox) در چیست ؟
اما شاید بپرسید مزیت جی باکس در چیست و چرا جی باکس اینقدر طرفدار پیدا کرده است ؟
مزیت جی باکس در این است که با مبلغی کم ، 90% کانال های ماهواره ای پولی را می توان باز کرد که خــرید کارت اورجینال هر پکیج آن ممکن است سالی 700 یا 800 هزار تومان و بلکه بیشتر باشد و حالا حساب کنید جمع مبلغ پکیجها چقدر خواهد شد؟ و از همه مهمتر می توانیم از بهترین پکیج های دنیا استفاده کنیم ، كه لیست تمامی پكیج ها رو براتون میگذارم.
تجهیزات مورد نیاز برای استفاده کردن از جی باکس چیست؟
مهمترین مسئله داشتن رسیوری است که جی باکس را ساپورت کند و از بین رســیورها دارندگان دریم باکس ، موتانت و ریلوک و هیومکس 5400 ، سامسونگ 9500 هیچ مشکلی ندارند و این رسیور ها به خوبی جی باکس ساپورت می کنه...
داشتن اینترنت آنلاین و ترجیحآ adsl که مقرون به صرفه باشد . البته کسانی که از dialup استفاده می کنند نیز می توانند از این سیستم بهره ببرند و البته باید در هنگام استفاده از جی باکس اینترنت برقرار باشد .
داشتن اکانت جی باکس .
دریافت برنامه جی باکس و انجام تنظیمات آن برای برقراری ارتباط با سرور .
و اما پروتكل Cccam همانند Gbox عمل میكنه اما با این تفاوتها
پروتکل سی سی کم با توجه به این که از Rute پورت Tcp کد رد و بدل می نماید لذا از وضعیت به مراتب بهتری نسبت به جی باکس برخوردار است و مخصوصا این وضعیت به نفع کلاینت می باشد .
با توجه به این که نیمی بیشتر از دوستان یوزر از اینترنت Ip اینولید هستند لذا در این پروتکل نیازی به ولید بودن آی پی آنها نیست و به راحتی می توانند از شیرینگ استفاده نمایند .
با توجه به این که کلاینت نیازی به فوارد کردن ندارد لذا از مودمهای معمولی که در منازلشان برای ارتباط اینترنت دارند می توانند استفاده کنند و نیازی به خرید مودمی که پورت فوواردینگ دارد نمی باشد .
در سی سی کم با توجه به این که سقفی برای کارت ندارد لذا کارتهای بیشتری موجود است و کمبود در خصوص کارت پکیج ها احساس نمی شود .
و در آخر باید این رو هم اضافه كنم كه سی سی کم با توجه به تازه بودن عمر شیرینگ در مقایسه با جی باکس از طرفداران کمتری بهره می بره و در كل كمی كندتر از جی باكس در باز كردن شبكه ها عمل می كنه یعنی حدودا 2 یا 3 ثانیه دیرتر .

 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری بخش اداری : 9 صبح تا 7 عصر

کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

اطلاعات-تماس