نکاتی درباره نگهداری پرینتر

پرینترها در گذشته در مدل های جوهر افشان در بازار وجود داشتند که البته با وجود پرینترهای رنگی و لیزری دورانشان به پایان رسید. با توجه به کاربرد و همچنین حساسیتی که این پرینترها دارند نیاز است تا نکات بسیاری را برای نگهداری آن ها رعایت کنید.

پرینتر های جوهر افشان

نکته مهم در مورد این پرینترها کارتریج آنها می باشد به گونه ای که باید آن ها را با دقت زیادی حمل کنید و همچنین باید از آن ها به درستی نگهداری کنید. مهمترین نکته ای که باید به آن توجه داشت این می باشد که در صورت تمام شدن جوهر سریعا آن را شارژ کنید. برای اینکه کارتریج را شارژ کنید نکات زیر را به دقت انجام دهید.
برای بسته بندی هر کارتریج به صورت جداگانه به وسایل زیر نیاز دارید :

1. یک عدد کیسه پلاستیکی زیپ دار (زیپ لاک)
2.یک نوار باریک (30 در 2 سانتیمتر) از پارچه کرکی یا کاغذ کاهی نسبتا کلفت یا دستمال کاغذی کلفت
3.یک عدد کش حلقه ای

روش بسته بندی به شرح زیر می باشد :

کارتریج خالی را از پرینتر خارج کنید . نوار باریک را چند تا کنید تا به اندازه طول حدود 3 سانتی متر کوچک شود . آن را خیس کنید . این خیسی باید حاوی آب باشد اما چکه نکند .

کارتریج و نوار خیس شده را در پلاستیک قرار دهید . توجه کنید که نوار خیس کافی است به بدنه کارتریج بچسبد و نباید هیچگونه تماسی با هد چاپ یا قسمت های جوهری کارتریج داشته باشد . وظیفه این نوار خیس ، مرطوب نگهداشتن داخل پلاستیک است .

کیسه را بسته و زیپ آن را خوب ببندید . با کش دور پلاستیک را مهار کنید . هرچه سریعتر نسبت به شارژ آن اقدام کنید . اگر نتوانستید کارتریج را به موقع شارژ کنید لازم است تا نوار کاغذی را حداقل هفته ای یکبار مجددا خیس کنید.

پس به نکات زیر توجه کنید :

به محض تمام شدن جوهر کارتریج ، آن را از پرینتر خارج کرده و در کیسه پلاستیکی قرار دهید . در غیر اینصورت کارتریج سریعا خشک می شود .

در کارتریج رنگی ، به محض اتمام اولین رنگ ، کارتریج را بسته بندی کنید . تغییر رنگ طبیعی تصاویر به شما کمک می کند تا متوجه اتمام یک رنگ شوید.

اگر هر چه سریعتر کارتریج را پر کنید ، شانس کار مجدد با آن را خواهید داشت.

پرینترهای لیزری رنگی

این روزها پرینترهای بازار بیشتر از این نوع می باشند و البته کارایی بیشتری نیز نسبت به پرینترهای قدیمی یا همان جوهر افشان ها دارند. این پرینترها به نسبت کارایی بالاتری که دارند به مراقبت های بیشتری نیز نیاز دارند. با رعایت این نکات می توانید برای یک مدت طولانی بدون نیاز به سرویس از پرینتر خود استفاده نمایید.

mashreghnews

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری بخش اداری : 9 صبح تا 7 عصر

کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

اطلاعات-تماس