نگهداری و تعميرات خودرو

این روزها به هر کوچه و خیابان و هر جاده ای که بروید قطعا چند تا 206 در کلاسها و رنگ های مختلف خواهید دید پس اگر قصد دارید همه زوایای این خودرو رو از نظر فنی بشناسید توصیه می کنم با هم همراه شویم و اگر جایی ناخواسته توپوقی زدم به بزرگی خودتون (شما خواننده محترم) من رو ببخشید و راهنمایی ام کنید .

ابتدا نکات اولیه نگهداری از این خودرو گوشزد می کنم .
1- تعویض روغن موتور با توجه به سطح کیفی توصیه شده توسط خودرو ساز و شرایط کارکرد موتور ( مثلا اگر خودرو در شرایط سخت مثل جاده های خاکی و محیط های غبار آلود استفاده میشه و اگر موتور خیلی بیش از حد متعارف بهش گاز داده میشه روغن موتور رو زودتر عوض کنید).
از خرید روغن خارج از گرید کیفی توصیه شده در کاتالوگ خودرو خودداری کنید ، چون کاری جز آسیب به موتور خودرو و هدر دادن پول و سرمایه شما نتیجه ای در بر نخواهد داشت .
2- تعویض فیلتر هوا بسیار مهم و حیاتی هستش و این مهم میتونه علاوه بر حفظ سلامت موتور ، افزایش قدرت موتور و صرفه جویی در مصرف بنزین نتایج خوبی رو بدنبال داشته باشه . در هر صورت کوتاهی در این امر باعث احتراق نامناسب بنزین و ورود گرد و غبار هوا به موتور خواهد شد و همین غبار باعث سایش در دیواره سیلندر و رینگ و پیستون موتور خواهد شد و هزینه ها نگهداری و تعمیرات را افزایش خواهد داد .
دوره های تعویض با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه ونحوه استفاده از موتور .
من شخصا فیلتر البرز یا همان (مان سابق) و یا فیلتر سرکان رو ترجیح می دم در هر صورت علامت استاندارد پارامتر مهمی در اعتماد سازی خواهد بود.
3- تعویض فیلتر بنزین در دوره های 20000 کیلومتری باعث نگهداری بهتر از سوزن های انژکتور و بالاتر رفتن عمر و کیفیت عملکرد سیستم سوخت رسانی میشه .
توصیه می کنم شخصا اقدام به تعوض این قطعه نکنید و به تعویض روغنی مجرب رجوع کنید چون سیستم سوخت رسانی یک سیستم تحت فشاره و احتمال خطر آفرینی وجود داره .
4- تعوض فیلتر کابین در کیفیت هوای ورودی به کابین و حفظ سلامت ایرکاندیشن ( مجوعه کولر و بخاری ) بسیار موثر و از ورود غبار به کابین و کثیفی رادیاتور داخل خودرو جلوگیری خواهد کرد .شرایط تعویض فیلتر کابین با توجه به میزان مصرف - البته با گرفتن باد از پشت فیلتر فقط برای یک مرحله استفاده مجدد امکان پذیر خواهد بود.
5- مصرف بنزین سوپر بصورت مستمر در تمامی کلاس های 206 برای بالاتر رفتن قدرت موتور و کاهش مصرف سوخت و حفظ سلامت کاتالیست اگزوز خودرو بسیار مهم خواهد بود . اگر چه در تیپ 2 کاتالیست اگزوز وجود نداره اما نکته ای که بسیار مهم هستش اینه که بنزین سوپر علاوه بر اکتان بالاتر و تمیزی و احتراق بهتر و کاهش مصرف سوخت باعث میشه قطعاتی مثل فیلتر بنزین - سوزن انژکتور و پمپ بنزین و مهم تر از همه عمر مفید موتور افزایش پیدا کنه و به موتور خودرو در شرایط سخت و دشوار فشار کمتری بیاد .ضمن اینکه اصلا فکر نکنید با پول بیشتری که برای خرید بنزین سوپر پرداخت میکنید سرمایه ای رو بدور میریزید چون این کار یک سرمایه گذاری بلند مدته .
6- کنترل باد لاستیک خودرو شما عامل مهمی برای افزایش عمر مفید لاستیک و کاهش مصرف سوخت هستش پس از کنترل باد لاستیک خودرو غافل نشوید .
7- برای بالاتر رفتن عمر باطری خودرو و خلاصی از خرابی زودرس اون بهتره به این نکات توجه ویژه ای داشته باشید . اول این که اگر از خودرو در دوره های طولانی استفاده نمی کنید حتما هر 2 یا 3 روز ماشین رو روشن کنید تا ماشین کمی درجا کار کنه فکر میکنم 5 یا 7 دقیقه کافی باشه . دوم اینکه در ترافیک سنگین شبانه چراغ های بزرگ ماشین رو خاموش کنید تا علاوه بر کاهش مصرف سوخت فشار از باطری و دینام خودرو برداشته شود . سوم استفاده و یا تغییر در نوع قطعات مثل لامپ ها و یا لوازم جانبی دیگر خارج از توصیه های سازنده خودرو صرف نظر کرده و در سیستم برق خودرو دستکاری نکنید.چهارم از باطری اتمی ( دلکور و پوما اصل کره ای با توجه به تاریخ تولید باطری نهایتا 12 تا 18 ماه از تاریخ تولید باطری) استفاده کنید من تجربه ای در استفاده از باطری های اتمی داخلی ندارم اگر دوستان تجربه ای دارند من رو هم در جریان بزارن ممنون میشم .در استفاده از باطری آب اسید بدلیل خرابی زود هنگام و خطرات نشتی آن بر روی رنگ خودرو اجتناب کنید .پنجم در صورت بوجود آمدن هرگونه مشگل برقی حتما به برقکار حرفه ای و قابل اعتماد مراجعه کنید .

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری بخش اداری : 9 صبح تا 7 عصر

کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

اطلاعات-تماس