هارد درایو بدون سیم سامسونگ

شرکت سیگیت که هفته قبل با ارائه جدیدترین نوع هارد درایوهای بدون سیم خبرساز شده بود، امروز نیز هارد درایو جدید خود را این بار با برند سامسونگ معرفی کرد.

شرکت سیگیت یک هفته قبل هارد درایوهای بدون سیم جدید خود را رونمایی کرد و با استقبال زیادی در بین رسانه‌ها مواجه شد. اما امروز این شرکت هارد درایو بدون سیم دیگری را با نام Samsung Wireless Mobile Media Streaming Device را معرفی کرده است. اما نام سامسونگ این میان چه می‌کند؟!
اجازه بدهید قبل از اینکه به نام سامسونگ و ارتباطش با سیگیت بپردازیم، در مورد خود هارد درایو جدید توضیحی داشته باشیم. Samsung Wireless Mobile Streaming Device یک هارد درایو 1.5 ترابایتی از نوع مکانیکی است و از یک باتری و چیپست وای‌فای بهره می برد.
این هارد درایو می‌تواند مانند یک حافظه معمولی مورد استفاده قرار گیرد، چون دارای یک پورت USB 3.0 و یک پورت USB 2.0 می‌باشد. شما از هر پورت می‌توانید برای انتقال فایل، شارژ باتری همین هارد و یا شارژ باتری دیگر دستگاه‌ها مانند اسمارت‌فون‌ها، تبلت‌ها و یا یک مدیا پلیر دیجیتال بهره ببرید. برای این هارد درایو همچنین یک آداپتور AC نیز عرضه شده است.
این هارد درایو همچنین قادر است هات‌اسپات اختصاصی خود را با وای‌فای ایجاد کند؛ پس می‌توانید از طریق این ویژگی به پخش موسیقی، فیلم و تصاویر به عنوان یک مصرف‌کننده اینترنت بی‌سیم اقدام کنید.
این هارد با پی‌سی، مک یا تقریبا هر دستگاه دیگری قابلیت هماهنگی دارد اما هدف اصلی از تولید آن، بازار اندروید است. این هارد درایو با یک اپلیکیشن مخصوص اندرویدی منتشر شده که قابلیت پخش انواع فایل‌های موسیقی، فیلم و عکس را دارد. Mobile Streaming Device همچنین می‌تواند به شبکه‌های دیگر بی‌سیم نیز متصل شود تا از اینترنت آن‌ها استفاده کند.
Samsung Wireless Mobile Media Streaming Device از ماه بعد و با قیمت 179 دلار فروش خود را آغاز می‌کند. این دستگاه بسیار شبیه به هارد درایو وایرلسی خود سیگیت است که به تازگی منتشر شد.
و حالا چرا سیگیت باید محصولی با برند سامسونگ تولید کند؟ سیگیت در سال 2011 بخش تولید هارد درایوهای مکانیکی سامسونگ را خریداری کرد. اما وزارت تجارت و بازرگانی چین به این اقدام شرکت سیگیت به دلیل تضعیف رقابت در بازار اعتراض کرد.
در نهایت وزارت بازرگانی چین با شرایطی خرید بخش تولید هارد درایو سامسونگ توسط سیگیت را پذیرفت. شرکت سیگیت طی این شرایط باید حداقل تا «یک سال» هارد درایوهای تولیدی در بخش خریداری‌ شده سامسونگ را با برند «سامسونگ» عرضه کند. همچنین سیگیت قبول کرد که شرکتی مستقل را برای ساخت این هارد درایوها -در زیرمجموعه خودش- ایجاد کند.
این قرارداد شرایط دیگری نیز داشت که چین آن‌ها را به منظور حفظ فضای رقابتی و پایین نگه‌داشتن قیمت‌ها در بازار وضع کرد.
اما از آن روز 2 سال و نیم می‌گذرد و وزارت بازرگانی چین آن شرط یک ساله را حذف نکرده و سیگیت همچنان ناگزیر است هارد درایوهای تولیدی را با برند سامسونگ به بازار عرضه کند.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری بخش اداری : 9 صبح تا 7 عصر

کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

اطلاعات-تماس