پرینتر سه بعدی که می‌تواند قطعات بزرگ را پرینت کند

نوعی پرینتر سه بعدی جدید ساخته شده که قادر به تولید یک تخت ‌خواب بزرگ مطابق درخواست مشتری است. این پرینتر به قدری بزرگ است که می‌تواند قطعات بزرگ مبلمان را در اندازه‌ی واقعی ایجاد کند. BigRep On پرینتر سه بعدی است که در عین ارزان بودن، مشخصاتی دارد و در ادامه‌ ی مطلب قصد معرفی بیشتر آن را داریم.

مشکلی که درمورد تعدادی از پرینترهای سه بعدی پیش روی کاربران قرار گرفته،این است که چنین پرینترهایی فقط می‌توانند قطعات کوچک مثلاً وسایل، تزیینات، اسباب‌بازیها و قطعات را تولید کنند ولی در مورد اشیاء که کمی بزرگ‌ تر هستند باید اجزاء آن را جدا پرینت بگیریم و بعد مونتاژ می کنیم.

به نظر می‌ رسد که در شرف عرضه‌ ی مدل جدیدی از پرینترهای سه بعدی هستیم. پرینتر BigRep One این اجازه را به ما می‌دهد که یک قطعه با ابعاد 1147 در 1000 در 1188 میلی‌متر را پرینت کنیم. چنین اندازه‌ی بزرگی برای ایجاد قطعات بزرگ در اندازه‌ی واقعیشان کافی است.

این پرینتر با یک قاب آلومینیومی ساخته شده است و دقتی برابر با 100 میکرون (0.1 میلی‌متر) دارد و می‌تواند اجسامی با جنس‌های متفاوت از جمله پلاستیک و نایلون را پرینت کند. به علاوه می‌تواند Laywood را که فیبر چوب و پلیمرهاست و همچنین Laybrick که یک رشته‌ شبیه سنگ‌ ماسه است را با روش FDM یا لایه‌ گذاری جوشی هم مورد استفاده قرار دهد. Laywood برای روکاری چوب کاربرد دارد.

این پرینتر در صورت نیاز می‌تواند به اجزای CNC مجهز شود ,برای مثال جهت فرزکاری کامپیوتری استفاده شود.

BigRep One اولین بار توسط هنرمندان برلینی با نام Lukas Oehmigen و Marcel Tasler تولید شده و ادامه در نمایشگاه پرینترهای سه بعدی در کشور نیویورک رونمایی شد.

نویسنده: رسول شیری

zoomit.ir

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال