چگونه دوربین مداربسته هک می شود؟

هک شدن دوربین مداربسته یا سیستم مداربسته از مشکلات جدی مصرف کنندگان این سیستم هاست. در این مقاله چگونگی هک شدن سیستم مداربسته را برای شما شرح می دهیم.
هک کردن چه معنی می دهد؟
هک کردن یک سیستم نرم افزاری به معنی هر گونه دسترسی غیر مجاز به یک سیستم محدود شده (از طریق پیدا کردن پسوود، یافتن نقص های امنیتی یا غیره) است. با این تعریف حتی در صورتی که شما پسوورد خود را به اشتباه به فردی داده و او امکان ورود و دسترسی به نرم افزار شما پیدا کند سیستم شما را هک کرده است.
البته معنی دیگرهک کردن یک سیستم نرم افزاری به معنای پیدا کردن یک خلل یا نقص در سیستم و ورود و دسترسی به اطلاعات آن از طریق این نقص است.
آیا می توان سیستم دوربین مداربسته را هک کرد؟
با توجه به تعریف بالا امکان هک کردن هر سیستم نرم افزاری وجود دارد.البته در صورت رعایت ساده ترین اصول امنیتی امکان هک شدن سیستم مداربسته شما تقریبا به صفر خواهد رسید.
سیستم های مداربسته چگونه هک می شوند؟
لازم است بدانید که امکان هک سیستم مداربسته شما تنها در شرایطی ممکن است که شما از اینترنت برای دیدن تصاویر سیستم مداربسته استفاده کنید و یا شبکه داخلی شما به اینترنت متصل شده باشد.
رایج ترین روش هک کردن سیستم مداربسته از طریق چک کردن پسووردهای ساده سیستم است. نرم افزارهایی وجود دارند که با چک کردن چند پسوورد بسیار رایج در دستگاه های مرکزی مداربسته یا پسوورد کارخانه دستگاه، امکان هک کردن آنها را فراهم می کنند. برای مثال پسووردها 12345، 54321، 123456، 00000 و ... پسوورد هایی بسیار رایج در دستگاه های مرکزی سیستم مداربسته هستند.
نرم افزار هک با پیدا کردن آدرس IP شما و از طریق چک کردن چند پسوورد در دستگاه در صورت ساده بودن پسوورد شما دسترسی به سیستم مداربسته شما را ساده خواهد کرد.
روش دیگر برای هک کردن سیستم مداربسته، ورود غیر مجاز به وبسایت ارائه دهنده به خدمات DDNS است. برخی وبسایت ها از طریق ارائه این خدمات امکان انتقال تصویر سیستم مداربسته را بدون IP Static برای شما فراهم می کنند. با ورود یا هک کردن این وبسایت امکان دسترسی به تصاویر دوربین های مداربسته و همه  دوربین هایی که از سرویس این سایت استفاده می کنند برای هکر فراهم می شود.
آخرین روش هک کردن سیستم مداربسته، ورود به نرم افزار دستگاه مرکزی DVR، NVR یا سرور دوربین هاست. در رابطه با برندهای معتبر دوربین مداربسته احتمال هک شدن سیستم بسیار بسیار پایین است. از آنجایی که این دوربین ها برای پروژه های بسیار حساس مورد استفاده قرار گرفته اند تمامی احتیاط های لازم در رابطه با طراحی نرم افزارهای این برندها صورت می گیرد. اما در رابطه با تجهیزات با برندهای نامعتبر امکان هک کردن سیستم در صورتی که کم است اما وجود دارد.
آیا می توان از هک شدن دوربین مداربسته جلوگیری کنیم؟
ایمن کردن سیستم مداربسته کار بسیار ساده است و با رعایت چند نکته می توانید از هک شدن سیستم مداربسته به صورت کامل جلوگیری کنید:

1.    پس از نصب سیستم مداربسته حتما رمز آن را عوض کنید.
2.    از پسووردهایی استفاده کنید که امکان حدس زدن آنها کمتر است.
3.    سعی کنید از IP Static به منظور انتقال تصویر استفاده کنید و یا خدمات DDNS را از وبسایت های معتبر دریافت کنید.
4.    در صورت امکان دستگاه DVR یا NVR خود را از برندی معتبر انتخاب کنید.
خطر هک شدن سیستم مداربسته چقدر است؟
این خطر حتی در صورت رعایت نکردن اصول ایمنی هم بسیار بسیار پایین است. در ماجرای هک کردن سیستم های مداربسته در سال 2014 که توسط یک هکر روسی انجام شد او تنها توانسته بود حدود 140 سیستم مداربسته را درکشور ایران هک کند. این در حالی است که هزاران سیستم مداربسته در کشور ما فعال هستند و نشان دهنده پایین بودن احتمال هک شدن سیستم شماست. با این حال در صورت رعایت نکات اولیه شما میتوانید همین احتمال کم را هم به صفر برسانید.
http://www.tticctv.com

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری بخش اداری : 9 صبح تا 7 عصر

کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

اطلاعات-تماس