چگونه ویندوز 7 را نصب کنیم؟

ما عموماً توصيه مي کنيم از کل مسير c:/users/

اجرا
مايکروسافت، فرآيند نصل Windows7 را در مقايسه با تمام سيستم عامل هاي قبلي، ساده تر کرده است. کافي است DVD را در جاي خود قرار دهيد. و سيستم خود را از نو راه اندازي کنيد. درجايي هنگام بوت شدن کامپيوتر، شما گزينه Press any key to boot from CD/DVD يا چيزي مثل اين روبرو مي شويد؛ اين کار را انجام دهيد (اگر اين گزينه را مشاهده نکرديد به BLOS سيستم برويد وگزينه بوت شدن کامپيوتر از طريق DVD را به عنوان گزينه پيش فرض، انتخاب کنيد).

ويندوز براي يک لحظه، فايل ها را از ديسک سخت بارگذاري مي کند وسپس Installer اجرا مي شود. زبان مورد نظر خود را انتخاب کنيد، سپس بر روي Install Now کليک نمايئيد. پيغام مجوز دهي ويندوز را پذيرفته وگزينه نصل Custom را انتخاب نمائيد. حالا، پارتيشني را که مي خواهيد ويندوز بر روي آن نصب شود، انتخاب کنيد (اگر ويندوز را برروي يک درايو جديد نصب مي کنيد، ممکن است نياز به ايجاد يک پارتيشن داشته باشيد.
شما مي توانيد اين کار را با فشردون دکمه New انجام دهيد).
اگر ويندوز را بر روي درايو قديمي تان نصب مي کنيد قبل از نصب Windows7 بهتر است آن را براي از بين رفتن بقاياي سيستم عامل قديمي فرمت کنيد. البته به خاطر بسپاريد که فرمت کردن درايو باعث از بين رفتن دائمي تمام داده هاي ذخيره شده بر روي آن مي شود. پس مطمئن شويد از همه چيز نسخه پشتيبان گرفته باشيد. اين جا، نقطه اي بي بازگشت است. اين ها ، همه چيزي است که ويندوز به دانستن آن ها نياز دارد، پس در مدتي که سيستم عامل جديدتان نصب مي شود براي خودتان يک ساندويچ درست کنيد وراحت باشيد.
به همين سادگي
وقتي فرآيند نصب به پايان رسيد، از شما خواسته مي شود نام کاربري واسم کامپيوتر را وارد کنيد . ما معمولا توصيه مي کنيم از يک اسم خلاقانه به جز PC يا Laptop براي کامپيوتر خود استفاده کنيد. تا اقدامات مربوط به شبکه سازي، ساده تر انجام شود. شما با گزينه اي براي ايجاد يک کلمه عبور براي حساب کاربري تان مواجه مي شويد، اما مي توانيد از اين مرحله بگذريد. سپس از شما خواسته مي شود کليد فعال سازي ويندوز را وارد کنيد که باز هم مي توانيد از اين مرحله صرف نظر کنيد زيرا Windows7 تا 30 روز بدون وارد کردن کليد فعال سازي کار مي کند. درمرحله بعدي از شما خواسته مي شود، گزينه به روز رساني را انتخاب کنيد؛ توصيه ما، انتخاب گزينه use recommended settings است. ساعت را تنظيم کنيد و منطقه زماني را هم انتخاب نمائيد.حالا شما آماده استفاده از سيستم عامل جديد خود هستيد.

نصب درايورها

Windows7 Update بطور اتوماتيک درايورهاي مورد نياز سيستم شما را نصب مي کند اما اين بدان معنا نيست که شما هيچ گاه نياز به دانلود ونصب دستي درايورها نداريد. ما توصيه مي کنيم کار را با نصب درايورهاي چيپست /NIC مادربرد آغاز کنيد. همچنين، نصب دستي جديدترين درايورهاي کارت گرافيکي نيز ايده خوبي است که نتايج مطلوبي در پي خواهد داشت. اگر چه Windows Update احتمالا درايور مورد نياز GPU شما را پيدا خواهد کرد، شايد نتواند جديدترين نسخه آن را نصب کند. از درايورهاي Windows7 ، هرگاه که در دسترس بودند استفاده کنيد اما اگر درايور خاصي نصب نشد، اين شانس را داريد که از درايورهاي ويندوز ويستا بر روي Windows7 استفاده کنيد.

تنظيم UAC

در ويندوز ويستا ، يکي از اولين کارهايي که مجبور بوديد انجام دهيد، غير فعال کردن UAC بود تا از ظهور پيغام هاي DO You Want To Install This جلوگيري کنيد. خوشبختانه، مايکروسافت تنظيمات پيش فرض UAC را در Windows7 تغيير داده است.حالا، تعادل بسيار خوبي بين حفظ امنيت شما با حداقل دردسر، وظاهر شدن هشدارها آن هم فقط در زماني که برنامه ها سعي مي کنند نرم افزاري را بر روي سيستم نصب کنند يا تنظيمات شما را تغيير دهند، برقرار شده است.اگر به دنبال يک سطح بالاتر از امنيت هستيد، مي توانيد UAC Manager را که تحت عنوان Security در Control Panel قرار داد، باز کنيد و UAC را به بالاترين سطح آن برسانيد که اين کار، مشابه حالت ويستا است وتقريبا براي هر کاري يک پيغام هشدار نمايش مي دهد.شما مي توانيد با رساندن تنظيمات UAC به حالت حداقل، اين هشدارها را کاملا غير فعال کنيد.

اگر به توصيه هاي ما عمل کرده باشيد ويک نصب پاک وجديد را انجام داده باشيد، همه کاري که بايد براي بازيابي داده ها بکنيد، اتصال HDD قديمي به يک درگاه ثانويه SATA وانتقال تمام فايل هاي قديمي است. کل داده هاي مهمي را که قبلا اشاره کرده بوديم کپي کنيد، اما مطمئن شويد که فقط دايرکتوري user profile قديمي تان را بر روي پروفايل جديد کپي نکنيد. به جاي اين کار، تمام اسناد و رسانه هاي مورد نياز خود را منتقل کنيد وفراموش نکنيد که فايل هاي مهم را از پوشه APP data که معمولا شامل پروفايل هاي مرور گر و داده هاي Outlook مي شود نيز منظور کنيد.

منبع : http://economic247.blogfa.com

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری بخش اداری : 9 صبح تا 7 عصر

کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

اطلاعات-تماس