چیپ های جدید Broadwell اینتل

نخستین تبلت ها و دستگاه‌های هایبریدی دو-در-یک مجهز به چیپ های برادول تا پایان سال وارد بازار می‌شوند و نوت بوک ها و کامپیوترهای دسکتاپ باید تا اوایل 2015 در انتظار این چیپ ها باقی بمانند.
اینتل امروز بالاخره از برنامه خود برای چیپ های جدید Broadwell که به عنوان نسل پنجم چیپ های خانواده Core محسوب می‌شود، پرده‌برداری کرد. این چیپ ها در واقع نسل بعدی چیپ های Haswell هستند که نام رمز نسل چهارم i3، i5 و i7 ها می‌باشد.

این کمپانی تأیید کرد که تکنولوژی برادول در تبلت ها و دستگاه‌های هایبردی دو-در-یک مجهز به Core M تا پایان سال در بازار دیده خواهند شد. از طرفی نوت‌ بوک ها و کامپیوترهای دسکتاپ نیز باید تا سال آینده برای دریافت این چیپ ها در انتظار باقی بمانند.

رانی بورکار نائب رییس بخش مهندسی پلتفرم اینتل در مراسمی که به همین منظور برگزار شده بود، خبر داد که چیپ های برادول نسبت به هسول 50 درصد کوچک‌تر و 30 درصد باریک‌تر شده است. بدین ترتیب حضور پردازنده های Core برای نخستین بار در تبلت های باریک بدون فن امکان‌پذیر خواهد شد.

همچنین عملکرد برتر گرافیکی به لطف نسل جدید هسته‌های گرافیکی قرارگرفته در این چیپ ها به اضافه بهبود عملکرد و افزایش عمر باتری نیز از دیگر ویژگی‌های نسل جدید چیپ اینتل می‌باشد.

اگرچه شاید رشدی تنها 5 درصدی در سرعت عملکردی این چیپ ها چندان جلب‌توجه نکند، اما یکی از مشکلات مهم نسل پیشین یعنی عملکرد پایین پردازش گرافیکی، در نسل جدید اصلاحیه‌های امیدوارکننده‌ای به خود دیده است؛ به عنوان مثال در این مدل بهبودی 20 درصدی در قدرت محاسباتی و افزایشی 50 درصدی در نمونه‌برداری را شاهد هستیم و همچنین پشتیبانی سخت‌افزاری از ویدیوهای H.265، رزولوشن‌های 4K، UHD و Direct X 11.2 نیز در چیپ جدید پیش‌بینی شده است.

اینتل جزئیات سخت‌افزاری Core M ها چون توان طراحی حرارتی، سرعت کلاک و غیره را مشخص نکرد، اما از آنجا که تا ورود نخستین محصولات مجهز به این چیپ ها زمان زیادی باقی نمانده، جزئیات آن نیز به زودی مشخص خواهد شد. همان‌طور که در بالا نیز ذکر شد نوت بوک ها و کامپیوترهای دسکتاپ در اوایل سال 2015 به این چیپ ها مجهز خواهند شد.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال