کارت گرافیک جی‌ تی‌ ایکس

جی‌ تی‌ ایکس تایتان اولین کارت گرافیک به غایت بالارده انویدیا بود که بازار را تا مدت‌ زیادی تحت تأثیر قدرت فوق العاده خود قرار داد. این کارت گرافیک بر اساس معماری کپلر GK110 و پروسه 28 نانومتری تولید شده بود.
اکنون انویدیا آماده می‌شود تا نسل دوم این کارت گرافیک‌های قدرتمند و البته گران قیمت را تحت عنوان جی‌ تی‌ ایکس تایتان 2 راهی بازار کند.

آخرین خبری که از جزئیات این کارت گرافیک شنیده شده، متعلق به بنچمارکی در وبسایت SiSoftware است و کارت گرافیکی را نشان می‌دهد که بر مبنای معماری مکسول GM200 طراحی شده است (از GM200 با نام بیگ مکسول نیز یاد می‌شود).

بر اساس این بنچمارک تایتان 2 دارای 50 درصد قدرت بیشتری نسبت به گرافیک بالارده کنونی انویدیا یعنی جی‌ تی‌ ایکس 980 می‌باشد. این کارت گرافیک با اندازه 551 میلی متر مربع، حامل 3072 هسته کودا، 192 واحد تکسچر و 96 ROP است که پیشرفت قابل توجهی نسبت به نسل پیشین این کارت گرافیک محسوب می‌شود.

این کارت گرافیک همچنین در مهم‌ ترین بخش خود یعنی حافظه نیز بسیار درخشان ظاهر خواهد شد و با دوازده گیگابایت حافظه GDDR5 و اینترفیس 384 بیت تا مدت‌ها بی‌همتا خواهد بود.

در کنار این مشخصات هنوز موارد مهمی چون توان طراحی حرارتی این کارت گرافیک مبهم است. گفته شده که جی‌ تی‌ ایکس تایتان 2 در سه‌ ماهه سوم سال 2015 به بازار خواهد آمد.

منبع : دیجی کالا

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری بخش اداری : 9 صبح تا 7 عصر

کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

اطلاعات-تماس