کروز کنترل چیست

 سیستم کروز علاوه بر این، به شما این امکان را می دهد تا بدون نیاز به فشردن پدال های ترمز و گاز و تنها با فشردن دکمه های دستی، سرعت خود را با هر بار فشردن دکمه مربوطه سرعت را به اندازه دلخواه افزایش یا کاهش دهید.
کروز کنترل در خودروی 206 جزیی از سیستم خودرو می باشد و مانند سیستم های دزدگیر ، صوتی ، سنسور دنده عقب و … جدا از سیستم نمی باشد. محل اصلی این قسمت در خودروی 206 زیر دسته راهنما می باشد و این سیستم بدون هیچ گونه دستکاری در خودرو در محل خود نصب می شود.
هنگامیکه سیستم کروز کنترل فعال می شود در سیستم آمپر چراغ کروز که به صورت فابریک در آمپر تعبیه شده روشن می شود و علاوه بر آن سرعت تثبیت شده به صورت دیجیتال نمایش داده میشود.
نحوه عملکرد کروز کنترل:
محدوده کارکرد کروز کنترل 206 از سرعت 40 Km/h تا 210 Km/h می باشد و برای ابتدا دکمه انتخاب Cruise را فعال کرده و سپس در سرعت دلخواه یکی از دکمه های Set + یا Set – را فشار می دهیم در این حال سیستم کروز در کامپیوتر موتور (ECU) فعال شده و می توان پا را از روی پدال گاز برداشت و خودرو با سرعت تثبیت شده به حرکت خود ادامه می دهد.و فقط کنترل فرمان در اختیار راننده قرار می گیرد.
نحوه شتاب گیری:
اگر در زمانیکه سرعت خودرو تثبیت شده نیاز به شتاب گیری به هر دلیل احساس شود کافیست پدال گاز را فشار داده در این زمان سرعت افزایش می یابد و پس از برداشتن پا از پدال گاز مجدداٌ خودرو به سرعت ثبت شده قبلی بر می گردد.
نحوه خروج از سیستم کروز:
در سیستم کروز زمانیکه پدال ترمز یا دکمه Pause روز دسته کروز کنترل را فشار دهیم خودرو از سیستم کروز خارج می شود.
یاد آوری:
متاسفانه کروز کنترل فقط بر روی خودروهای 206 صندوق دار و 1600 cc نصب می شود . این قضیه به دلیل تفاوت ECU نصب شده روی موتورهای 1600 cc با 1400 cc می باشد یعنی خودروهای تیپ 2 و 3 با موتور 1400 cc امکان نصب کروز ندارند.
چرا از کروز استفاده کنیم:
جلوگیری از جریمه سرعت غیر مجاز در جاده ها و اتوبان ها.
کاهش 5 درصدی مصرف بنزین.
عدم استهلاک قطعات گران قیمت و حیاتی خودرو.
یک رانندگی لذت بخش بدون استفاده مداوم از پدال گاز و ترمز.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری بخش اداری : 9 صبح تا 7 عصر

کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

اطلاعات-تماس