Cuil.com رقيب گوگل مي شود ؟‌

جستجو گرموتور جست و جو گر كويل دات كام كه گفته مي شود توسط تعدادی از کارمندان سابق گوگل، از موتورهای جستجوگر بزرگ و پر قدرت اینترنتی، یک موتور جستجوگر تازه را راه اندازی کرده اند ،‌اكنون در كانون توجه رسانه هاي جهان قرار گرفته است .
اين موتور جست و جو كه زمینه صفحه اصلی ان كاملا سياه است ،‌ باوضعيتي جالب نتايج جست و جو را در اختيار كاربران قرار مي دهد .
اگر شما كلمه ايران را در اين موتور جست و جو كنيد ؛‌ مطالب خيلي گسترده و موضوع بندي شده درباره ايران در صدر نتايج جست و جو قرار خواهد گرفت كه اين مساله يك تجربه جالب توجه است .
ارائه بيش از يك ميليارد نتيجه جست و جو فقط براي كلمه ايران توسط اين موتور جديد نشان مي دهد ،‌آرشيو عظيمي توسط اين موتور جست و جو ايندكس شده است و به زودي ميتواند رقيبي بزرگ براي رقباي سنتي مانند گوگل و ياهو شود.
اين موتور هنوز تبليغاتي بر روي خود منتشر نكرده است اما با وضعيت حرفه اي و خوبي كه در پيش گرفته است مي تواند ظرفيت هاي لازم براي در خدمت گرفتن درصدي از مشتريان خوب و حرفه اي گوگل را به چنگ اورد. می توان كويل دات كام را موتور جست و جوي حرفه اي هاي وب دانست.
اين سايت فعلا در ايران غريب است و جامعيتي زيادي ندارد. اما انتظار مي رود با اشنايي كاربران ،‌استفاده از اين موتو رجست و جو مانند گوگل و ياهو و ام اس ام و حتي لايو دات كام مايكروسافت ،‌در ايران رونق پيدا كند .
كويل چيست ؟‌
نام این موتور جستجوگر تازه "Cuil" که تلفظ آن "کول" است، برگرفته از زبان "گیلیک" (از زبانهای قدیمی) اروپا است که مفهوم "دانش" را دارد.
بنیانگذاران این موتور جستجوگر تازه معتقدند که موتور تازه اینترنتی در جستجوهای خود (از رقبایش) بهتر عمل می کند.آنها می گویند که موتور جستجوگر تازه آنها از تکنولوژیی استفاده می کند که می تواند مواد و ترکیبهای اطراف یک صفحه اینترنتی را درک کند و بفهمد.
اما تحلیلگران امور اینترنتی می گویند که که موتور اینترنتی تازه مانند بسیاری از موتورهای جستجوگر دیگر رقابت بسیار سختی با "گوگل" دارد.
سازندگان "کول" می گویند که موتور تازه آنها می تواند بیش از 120 میلیارد صفحه اینترنتی را برای فهرست کردن مورد جستجو، بگردد.
مقامات "کول" می گویند که تکنولوژی موتور جستجوگر آنها از تکنولوژی "گوگل" فراتر رفته است. به گفته آنها فقط بجای نگاه کردن به تعداد لینکهای اینترنتی یا کمیت آنها، که اساس کار "گوگل" است، موتور "کول" تلاش می کند تا اطلاعات یک صفحه و موارد جستجوی مشتریانش را درک کند. همچنین نتایج جستجوها بجای اینکه فهرست وار و پشت سر هم باشد در چارچوب و فرمتی که بیشتر مانند یک مجله است فهرست می شوند.
"کول" همچنین برخلاف "گوگل" اطلاعات درخصوص آنچه را که مشتریانش جستجو می کنند، نگهداری نخواهد کرد. اين در حقيقت رفتاري خارج از عرفي است كه گوگل در وب ايجاد كرده بود .
به نقل مجله مشهور پي سي ورد و به گزارش سايت هموطن سلام ،‌ Cuil با مديريت آنا پترسون، يكي از مديران سابق گوگل و همسر وي، تام كوستلو كه محقق دانشگاه استنفورد است، فعالت خود را آغاز خواهد كرد. به باور آنان موتور جست و جوي جديد بهتر از گوگل بوده و نتايج بهتري را در دست‌رس كاربران قرار خواهد داد.
سومين بنيانگذار شركت جديد، راسل پاور است كه وي نيز در قسمت فهرست جست وجو و جلوگيري از انتشار هررزنامه در گوگل فعاليت مي‌كند. او در جايگاه دستيار مدير عامل در Cuil مشغول به كار شده است.
شركت يادشده ادعا كرده است كه موتور جست وجوي جديد 120 ميليون صفحه‌ي شبكه از فهرست‌ داده‌ها را گردآوري كرده و قادر است با حفظ مسايل خصوصي كاربران، نتايج را به گونه‌يي به كاربران نشان دهد كه هيچ تهديد امنيتي براي آنان وجود نداشته باشد.
گوگل روز جمعه اعلام كرده بود كه چندي پيش 1 تريليون صفحه‌ي وب جديد در اينترنت پيدا كرده، اما توضيحي در اين خصوص نداده بود كه چند صفحه از اطلاعات يافته شده را ميان نتايج جست وجوي خود نشان خواهد داد.
Cuil گفته است كه موتور جست وجوي جديد فعاليتي فراتر از موتورهاي پيشين خواهد داشت و مفهوم هر واژه يا عبارت جست وجو را مورد بررسي قرار مي‌دهد تا بتواند نتايج بهتر و مرتبط با خواسته‌ي كاربران را در اختيار آنان قرار دهد. در اين موتور جست و جو نتايج مشابه دسته بندي خواهند شد و بر اساس طبقه‌ بندي انجام شده، به گروه‌هاي مستقل، تقسيم خواهند شد.
افزون بر خدمات ياشده در اين موتور جست و جو كليدي براي پيشنهاد بيشتر و يا اصلاح و يا بهبود جست وجو در دست‌رس كاربران قرار خواهد گرفت.
مديران موتور جست وجوي ياشده اميدوارند كه به زودي از گوگل پيشي گيرند و موتور آنان با موفقيت كار خود را دنبال كند.
قطعا اين پايگاه پتانسيل لازم را براي پيشي گرفتن از گوگل خواهد داشت. اما نبايد فراموش كرد كه الان گوگل تنها نيست . بيش از يك صد خدمات متنوع به كاربرانش ارائه مي دهد كه كم تر سايتي در وب چنين قدرتي خواهد داشت .
قدرتي كه اكنون بيش از ده ها ميليارد دلار ارزش و قيمت دارد. ايا مي شود ايرانيان هم در وب ،‌روزي چنيني پايگاه عظيمي داشته باشند ؟‌

منبع :www.sarzamindownload.com

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری بخش اداری : 9 صبح تا 7 عصر

کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

اطلاعات-تماس