Google Now یک رقیب جدی برای Siri اپل

از این پس نرم افزار Google Now قابلیت نصب در دستگاه‌های آیفون و آیپد را دارد و موقعیت سیری اپل را به خطر انداخته است.

به گزارش ایتنا از همکاران سیستم به نقل از خبرگزاری رویترز، این نرم افزار همانند سیری اپل به صورت اتوماتیک یا با فرمان صوتی قادر خواهد بود اطلاعاتی از قبیل وضعیت ترافیک، آب و هوا، ساعت پخش برنامه‌های تلویزیونی و… را برای کاربران تجمیع نماید.
این نرم افزار که یک سالی است روی دستگاه‌های تحت سیستم عامل آندروید فعال شده، از روز گذشته در فروشگاه‌های اپل برای نصب در روی محصولات این شرکت موجود است.
متخصصان پیش‌بینی کرده‌اند که نرم افزارهای دستیار از قبیل سیری اپل و نرم افزار گوگل، به زودی به عنصری کلیدی در تلفن‌های همراه هوشمند تبدیل خواهند شد. این نرم افزار‌ها به کاربران برای جستجوی اطلاعات، برنامه‌ریزی جلسات و پروژه‌ها کمک شایانی خواهند کرد.
پیش از این برخی از متخصصان بر این باور بودند که نرم افزار سیری که به صورت پیش فرض در آیفون و آیپد وجود دارد، می‌تواند موقعیت گوگل را به عنوان اولین موتور جستجوی جهان با خطر جدی مواجه سازد.
چرا که سیری این توانایی را دارد که بدون استفاده از موتور جستجوی گوگل اطلاعات بی‌شمار و متنوعی را در اختیار کاربران قرار دهد.
اما اکنون با وجود نرم افزار دستیار گوگل، این شرکت تا حدودی از خطرات سیری اپل در امان خواهد ماند. Google Now نرم افزاری است که به اعتقاد جوهانا رایت قائم مقام شرکت گوگل تحولی در جستجوی اطلاعات ایجاد خواهد کرد و زمان رسیدن به پاسخ را برای کاربران کاهش خواهد داد.
گوگل با بهره گیری از این نرم افزار به کاربران این امکان را می‌دهد که به طور مستقیم از سایر خدمات آنلاین شرکت مانند جی میل، موتور جستجو، تقویم گوگل و… استفاده کنند.
اطلاعات این نرم افزار به صورت کارت نمایش داده می‌شود و به صورت اتوماتیک به روز رسانی خواهد شد. این نرم افزار همچنین بهترین زمان برای سفر و بهترین مسیر برای رسیدن به فرودگاه را با توجه به ترافیک جاده‌ها به کاربران اعلام خواهد کرد.
بر خلاف نسخه آندرویدی، نرم افزار دستیار گوگل روی سیستم عامل اپل برای فعال شدن نیاز به نصب موتور جستجوی گوگل دارد.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری بخش اداری : 9 صبح تا 7 عصر

کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

اطلاعات-تماس